Gürkan’ın paylaşımı gündemi salladı

CHP’de ön seçim mi geliyor?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Edirne Belediye Başkan Adayı’nın ön seçim yöntemi ile belirlenmesi konusuna olumlu yaklaştığını ifade etti. Gürkan, Edirne’de yapılacak ön seçimde kendisinin katılmayacağını da duyurdu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin yaklaşmasıyla, CHP’de Edirne Belediye Başkan Adayı’nın kim olacağı konusu, siyaset kamuoyunda günlerdir tartışılıyordu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Edirne’de ön seçim yapılmasına CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in olumlu yaklaştığını ve yapılacak ön seçime kendisinin katılmayacağını açıkladı. Gürkan, yaptığı paylaşımda; “Edirne’de CHP’mizin altı oklu bayrağı gönderde kalmaya devam edecek. Partimizin 20 yıldır kesintisiz kazandığı Edirne Belediye Başkanlığını önümüzdeki dönemde de sürdürmesi amacıyla, ilk günden bu yana adayın önseçimle belirlenmesi konusunu her platformda savundum. Cumhuriyetin ve laikliğin yıkılmaz kalesi Edirne’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin tüm üyelerinin ve Edirnelilerin de aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Bugün aynı düşüncelerimi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile de paylaşarak adayımızın önseçimle belirlenmesi ve önseçime katılmayacağımı, örgütün belirlediği adayın kazanması için sonuna kadar çalışacağımızı ve Edirne’yi tekrar kazanacağımızı kendilerine ilettim. Kendileri de bu önerime çok olumlu yaklaşarak Edirne’miz de adayımızın önseçimle belirlenmesinin en doğru karar olduğunu belirttiler. Önseçimin Edirne’mize, aday adaylarımıza ve CHP’mize başarılar getireceği inancıyla sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Öğrenilen bilgiye göre ise Edirne CHP’de ön seçim kararı, bu akşam toplanacak olan parti genel kurulundan sonra belli olacak. Henüz ön seçim ile ilgili CHP Genel Merkezi tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu