Hakemlerden saldırıya tepki

‘Hiçbir karşılaşmaya çıkmayacağız’

Eryaman Stadı’nda MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan futbol karşılaşmasında hakemlik yapan Halil Umut Meler’e fiziksel saldırı gerçekleştirildi. MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu Meler, yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hakeme yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınadıklarını belirten Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer, dernek tarafından yapılan “Müsabakalara çıkmama” çağrısına uyarak, il genelindeki herhangi bir etkinliğe hakemlik yapmayacaklarını belirtti. Hakemler yaşanan olaya tepkilerini müsabakalara çıkmayarak gösterecekler.

11 Aralık Pazartesi akşamı Ankara Eryaman Stadı’nda MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 1-1’lik beraberlik ile sonuçlanan karşılaşmanın ardından, MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e yumruk atmıştı. Meler, hastaneye kaldırılırken, kulüp başkanı Koca ve beraberindeki 2 kişi hakkında da tutuklama kararı alındı.

Hakem Halil Umut Meler’e yönelik yapılan bu saldırıyı kınayan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezi tarafından da olaya yönelik bir açıklama yayınlandı. Yayınlanan açıklamada en alt kademeden en üst kademeye kadar bütün hakemleri karşılaşmalara çıkmama çağrısında bulunuldu. Açıklamada; “11 Aralık Pazartesi akşamı Ankara Eryaman Stadı’nda hakem camiamızın gözbebeği FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e karşı yapılan şiddete tüm Türkiye gibi bizler de şahit olduk. Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde (sözde) futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk Futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız. Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek olan ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz. MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e yapılan şiddetli saldırı, sadece Hakemimiz Halil Umut Meler’e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır. En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz. Gün, Hakem Camiası olarak birlik olma günüdür” ifadelerine yer verildi.

TFFHGD Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer de dernek genel merkezi tarafından alınan karara uyacaklarını ve il genelinde hiçbir karşılaşmaya çıkmayacaklarının altını çizdi. Haber Merkezi

Screenshot 1 43 | Edirne Ahval Gazetesi
Hakemlerden saldırıya tepki | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!