Hamsi fiyatlarında bolluk düşüşü

Hamsinin kilo fiyatının bir günde 150 liradan 50 liraya düşmesi ile birlikte, Edirne’de vatandaşlar Balık Pazarı’na akın etti. Balık Pazarı esnaflarından Yusuf Çimen, havaların soğumasıyla balık yoğunluğunun artacağını belirtirken, balıkçı esnaflarından Emekcan Taşdelen ise fiyattan yana hem vatandaşların hem de esnafların mutlu olduğunu ifade etti.

Edirne’de kilosu 150 liradan satılan hamsinin fiyatı, bir gün içerisinde 50 liraya geriledi. Hamsi fiyatlarının düştüğünü gören vatandaşlar da Balık Pazarı’na akın etti. Balık Pazarı esnaflarından Yusuf Çimen, havaların soğuması ve bazı bölgelere kar yağması sebebiyle balık bolluğu yaşandığını belirtti.

WhatsApp Image 2023 11 21 at 17.40.59 - Edirne Ahval Gazetesi
Hamsi fiyatlarında bolluk düşüşü - Edirne Ahval Gazetesi

‘HAVA SOĞUDUKÇA FİYAT DÜŞECEK’

Fiyatların düşmesinden kaynaklı, vatandaşın gösterdiği ilgiden yana mutluluğunu dile getiren Çimen; “Çok büyük balık bolluğu yaşanıyor. İstanbul’ a kar yağması sebebiyle balık bolluğu yaşandı. Şu an hamsi 50 TL, inşallah önümüzdeki günler de 3 kilo 50 TL’yi de göreceğiz. Yani şu an 1 kg 50TL’den satılıyor ama önümüzdeki günlerde 3 kg 50 TL’den satılır inşallah. Hava esmesiyle bu bolluk yaşanıyorsa, kar yağınca daha da bolluk görülecektir. Talep de fazla yüksek. Sezon başında 100-150 TL olan hamsi fiyatı şu anda 50 TL’ye kadar düştü. Fiyatların düşmesi bolluğun artması hem biz balıkçıları hem de vatandaşları mutlu etti” dedi.

“DÜN 150 TL’DEN SATIŞTAYDI BUGÜN İSE 50 TL’DEN SATIŞTA”

Balık Pazarı esnaflarından Emekcan Taşdelen, Kırklareli İğneada’dan gelen hamsilerle fiyatların bir günde 150 liradan 50 liraya düştüğüne vurgu yaparak; “Bugün bir ton hamsi geldi. Dün 150 TL’den satıştaydı bugün ise 50 TL’den satışta. Kırklareli İğneada hamsisi. İnşallah devamı gelecektir. Fiyattan halk da mutlu biz de mutluyuz. Denizde ne kadar çok balık olursa fiyatlar açısından hepimiz daha da mutlu oluruz” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 11 21 at 17.41.00 - Edirne Ahval Gazetesi
Hamsi fiyatlarında bolluk düşüşü - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu