Hamzabeyli’de 12 kilometre TIR kuyruğu

Avrupa’nın çeşitli yerlerine ürün götürmek için sıra bekleyen TIR’ların oluşturduğu kuyruk, neredeyse Avrupa’nın Lalapaşa’ya ulaşmış durumda. Hamzabeyli Sınır Kapısı’na giden yol üzerinde bulunan Lalapaşa’ya bağlı Hanlıyenice Köyü kavşağında açıklamalarda bulunan TIR şoförü Metin Yıldırım, sınıra yaklaşık 12 kilometre mesafede olduklarına dikkat çekerek, Bulgaristan’a girmenin 2,5-3 gün sürebileceğinin altını çizdi. Yıldırım, sorunun Bulgaristan tarafındaki gümrükten kaynaklandığını ifade etti.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’na uzanan TIR sırası, neredeyse Lalapaşa’ya uzanmış durumda. Yüklerini Avrupa’nın çeşitli bölgelerine götürecek olan TIR şoförleri de araçlarının başında sabırla bekliyorlar. Bulgaristan’a girmek için sırada bekleyen şoförlerin yanlarında bolca erzak taşıdığı görüldü.

Kilometrelerce TIR kuyruğunun oluştuğu Hamzabeyli Sınır Kapısı’na giden yol üzerinde bulunan Hanlıyenice Köyü kavşağında gazetecilerin sorularını yanıtlayan TIR şoförü Metin Yıldırım, TIR kuyruğunun sebebinin Bulgaristan gümrüğünün yavaş çalışması olduğunu açıkladı. Sınıra yaklaşık 12 kilometre mesafede olduklarını belirten Yıldırım, Bulgaristan’a yaklaşık 2,5-3 gün sonra ancak varabileceklerini ifade etti.

Hamzabeylide 12 kilometre TIR kuyrugu 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeyli’de 12 kilometre TIR kuyruğu | Edirne Ahval Gazetesi

‘SIK SIK BÖYLE KUYRUKLARLA KARŞILAŞIYORUZ, KAPIKULE’DE SIRA DAHA FAZLA’

Gaziantep’ten Ukrayna’ya yük olarak bebek bezi taşıdıklarını söyleyen Yıldırım, Ukrayna’dan dönerken Romanya gümrüğünün de yavaş çalışması sebebiyle yaklaşık 7-8 gün beklediklerini ifade etti. Yıldırım; “Gaziantep’ten Ukrayna’ya gidiyorum. Gaziantep’ten çocuk bezi yüklüyoruz, Ukrayna’ya taşıyoruz. Sınırın Bulgaristan tarafındaki gümrükte çalışmaların yavaş ilerlemesinden dolayı bu kadar fazla TIR sırası oluşuyor. Sık sık böyle kuyruklarla karşılaşıyoruz. Kapıkule’de kuyruk daha fazla. Hamzabeyli Sınır Kapısı’na yaklaşık 12 kilometre mesafedeyiz. 25 saat, içerideki parkta sıra oluşuyor. Yol boyunda da 2,5-3 gün sıra bekleyeceğimizi söylüyorlar. Sıraya da yeni girdik. Aracın yanından ayrılamıyoruz, bir markete gidip ihtiyaçlarımızı alıyoruz. Ukrayna’dan dönerken daha fazla geçerken 7-8 gün sıra bekliyoruz. Romanya’da işler Bulgaristan’dan daha yavaş ilerliyor” dedi. Adem Batuhan SEVER

Hamzabeylide 12 kilometre TIR kuyrugu | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeyli’de 12 kilometre TIR kuyruğu | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeylide 12 kilometre TIR kuyrugu | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeyli’de 12 kilometre TIR kuyruğu | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeylide 12 kilometre TIR kuyrugu 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Hamzabeyli’de 12 kilometre TIR kuyruğu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!