Hava sıcak, çöpler kokuyor!

Edirne’de şehrin en kalabalık noktalarından biri olan Saraçlar Caddesi ve özellikle otellerin en çok olduğu Sabuni Mahallesi’ndeki açık çöp konteynırları etrafa hem kötü koku yayıyor hem de sinek sayısının artmasına sebep oluyor. Sıcak havalarda kapakları açık şekilde kullanıma sunulan çöp konteynırları vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Tarihi kent Edirne’de vatandaşların, yerli ve yabancı turistlerin yoğun zaman geçirdikleri Saraçlar Caddesi ve Sabuni Mahallesi’nde bulunan açık kapaklı çöp konteynırları, sıcak havalarda kötü kokulara ve sineklere neden oluyor. Otellerin de yoğun olduğu bölgelerde pedallı çöp konteynırlarının kullanılması gerektiğini vurgulayan Edirneliler, sıcak havalarda meydana gelen kötü çöp kokusundan da oldukça rahatsız olduklarını dile getirdiler. Vatandaşlar kapaklı, kapalı, pedallı çöp konteynırlarının şehrin sadece bazı mahallelerinde değil Sabuni Mahallesi gibi bütün mahallelerde de kullanıma sunulması gerektiğini vurguladılar.

Diğer yandan yine Edirne Belediyesi tarafından Saraçlar Caddesi’ndeki yenilenen çöp kovalarının da yanına atılan çöpler pes dedirten kirli görüntülere sebep oldu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu