Havadan karadan kaçak göçmen mücadelesi

Göçmenlerle mücadeleye devam

Edirne’de son 1 haftalık süreçte İstihbarat, TEM, Kaçakçılık, JASAT,  Asayiş ve Komando timlerince hava destekli operasyonlarla, 25 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 22 araç ile 1090 göçmen yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor.

Çalışmalar kapsamında, Edirne’de son 1 hafta içerisinde göçmen kaçakçılığına organizatörlük yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat, TEM, Kaçakçılık, JASAT,  Asayiş ve Komando timlerince hava destekli müşterek devam eden faaliyetler neticesinde 25 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 22 araç ile 1090 göçmen şahıs yakalandı. Yakalanan göçmenler ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edildiler. Şüpheli 25 organizatör şahıs işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilerek göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar C.Savcısının talimatıyla yed-i emin otoparkına teslim edildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu