Havsa’da festival coşkusu

Havsa’da 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali bu yıl coşkulu geçti. Sanatçı Gülben Ergen, rock grubu Zakkum festival kapsamında Havsa’da sahne aldılar.

Havsa 22’nci Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali coşkulu geçti.

Edirne‘nin Havsa ilçesinde düzenlenen “Havsa 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali” Üçgen Park önünde oluşturulan kortej, bando eşliğinde 100. Yıl Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş ile başladı. Düzenlenen korteje katılan ve ardından yapılan açılış konuşması yapan Edirne Valisi Yunus Sezer; 22 yıldır devam eden festivalin yenilenen meydan gibi bir hizmetle süslenmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Havsa ilçesinde kurulan hastalıklardan ari hayvan pazarının da önemli olduğunu dile getiren Edirne Valisi Yunus Sezer; “İnşallah arkadaşlarımızla bir çalışma yaptık. Önümüzdeki hafta canlı hayvan pazarının ihaleye çıkarılması ile ilgili olarak talimatımızı verdik. Havsa’ya, Edirne’ye ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Bosna Hersek Halk Dansları Topluluğu ve halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Programa, Edirne Valisi Yunus Sezer’in yanı sıra Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ile vatandaşlar katıldı.

Havsada festival coskusu 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Havsa’da festival coşkusu | Edirne Ahval Gazetesi

Havsa ilçesinde düzenlenen 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali kapsamında rock grubu Zakkum, ünlü sanatçı Gülben Ergen sahne aldılar. Festivale katılım sağlayan vatandaşlar ünlü sanatçıların seslendirdiği şarkılar ile eğlendiler. Konserlerin ardından Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, sanatçılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti. Havsa Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ve Bosna Hersek-Puracic’ten gelen misafir halk oyunları ekibinin dans gösterileri de festivalde yer aldı.

Ayrıca yine 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivalimiz kapsamında düzenlenen 6. Yöresel Ev Yemekleri Yarışmasında ev yemekleri kategorisinde sarma ile Gönül Göçmen 1. , Kayseri yağlaması ile Gülden Şayka 2. , tavuk kapama ile Hanife Durkaya 3. ; tatlı kategorisinde Kıbrıs tatlısı ile Fatma Atasever 1. , ekler ile Hatice Göksu 2., midye tatlısı ile Sevim Türkel 3. oldu. Haber Merkezi

Havsada festival coskusu 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Havsa’da festival coşkusu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!