Aksal’dan sert eleştiri

Muhalefet partilerinin yerel seçimlerde iktidar değişecekmiş havası yaratmaya çalıştığına dikkat çeken AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Önümüzdeki 5 yıl bu ülkenin cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan olacak, TBMM’de de çoğunluk Cumhur İttifakı olacak. Ama bu yılki bütçe görüşmelerinde bir bakıyoruz ki sanki gelen bir yerel seçim değil de bir genel seçimmiş havası. Yine aynı terane, konuşmalarını değiştirmediler, yine aynı konuşuyorlar, ya da gerçekten bir hayal dünyasında yaşıyorlar” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunarak, muhalefet partilerinin yerel seçimleri genel seçimlerle karıştırdığını ifade ederek, muhalefet partilerine eleştirilerde bulundu.

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI, RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLACAK, TBMM’DE DE ÇOĞUNLUK CUMHUR İTTİFAKI OLACAK”

Muhalefet partilerinin yerel seçimlere, genel seçim gibi yaklaştığını belirten Aksal, önümüzdeki 5 yılda cumhurbaşkanının ve meclisteki çoğunluğun değişmeyeceğini vurgulayarak, muhalefet partilerine eleştirilerde bulundu. Aksal; “Önümüzde yerel seçimler var. Bu millet tekrar, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, önümüzdeki 5 yıl için cumhurbaşkanı olarak seçti. TBMM’de de görevi çoğunlukla Cumhur İttifakı’na verdi. Aralık ayında bütçe görüşmelerini geçirdik. Geçen yılki bütçe görüşmelerinde muhalefetin tek söylemi ‘Geliyor gelmekte olan, gidiyor gitmekte olan’dı. Seçimler bitti, millet kararını verdi. Önümüzdeki 5 yıl bu ülkenin cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan olacak, TBMM’de de çoğunluk Cumhur İttifakı olacak. Ama bu yılki bütçe görüşmelerinde bir bakıyoruz ki sanki gelen bir yerel seçim değil de bir genel seçimmiş havası. Yine aynı terane, konuşmalarını değiştirmediler, yine aynı konuşuyorlar, ya da gerçekten bir hayal dünyasında yaşıyorlar. Yine aynı sözleri duyuyoruz; ‘Geliyor gelmekte olan, gidiyor gitmekte olan.” açıklamasını yaptı.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ İSTANBUL’U MUHALEFET BELEDİYESİ OLARAK BİR DÜNYA ŞEHRİ YAPTI’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden örnekler veren Aksal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediyelere büyük önem verdiğini dile getirerek; “Yerel seçimler çok önemli, çok kıymetli. Çünkü biz ‘Hizmet yerelde başlar’ diyen bir partinin mensuplarıyız. Çok uzun yıllardır siyasette mücadele eden sayın Cumhurbaşkanımızın esas mücadelesi, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda başlamıştır. Benim yaşımda ve benden büyük olanlar İstanbul’un o eski hallerini çok iyi hatırlıyor. Her yeri pislik ve çöp götürüyordu. Biz ‘Çöp, çamur, çukur belediyeciliği’ diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’u çöp, çamur, çukur belediyeliğinden muhalefet partisiyken, muhalefet belediyesi olarak İstanbul’u bir dünya şehri yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız, yerelden geldiği için her zaman belediyelere çok büyük önem vermiştir” şeklinde konuştu.

‘AK PARTİ BELEDİYELERİNİN OLDUĞU YERLERDE, TEMEL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ AŞTIK’

AK Parti belediyelerinin, artık temel hizmetleri aşarak devletin yapacağı hizmetlere de yardımcı olduğunun altını çizen Aksal; “Sabah adımımızı sokağa attığımızda, belediyenin kaldırımı, yolu çeşmeden suyu açtığınızda yine belediyenin hizmetini alıyorsunuz. AK Parti belediyeleri, bu temel belediyecilik ihtiyaçlarını çoktan bitirdiler. Bir bakıyorsunuz, artık devletin yapması gereken birçok işi yapıyorlar. Sosyal belediyecilik anlamında kreşler, bakımevleri, huzurevleri, tarihi eserlerin restorasyonlarını yapıyorlar. AK Parti belediyelerinin olduğu yerlerde, biz temel belediyecilik hizmetlerini aştık. Yerel çok önemli. Şunu asla unutmayalım ve unutturmayalım; sonuçta 31 Mart’ta bir yerel seçim var. İnşallah, gönlümüz ilk önce mevcut belediyelerimizi korumak, ondan sonra yeni belediyeler almak. Dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızı açıkladık. Son derece başarılı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yapmış Murat Kurum’la amacımız; İstanbul’u almak, Ankara’yı, İzmir’i ve Osmanlı’ya bir asır başkentlik yapmış, Balkanlar’ın başkenti Edirne’yi almak” diye konuştu.

“EDİRNE’NİN, YERELDE CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYECİLİĞİNE ÇOK FAZLA İHTİYACI VAR”

Edirne’nin Cumhur İttifakı belediyeciliğine ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Aksal; “Seçimin sonucu ne olursa olsun, 1 Nisan sabahı kalktığınızda bu ülkenin Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, mecliste de çoğunluk Cumhur İttifakı’nda olacaktır. Bu seçim ülkede iktidarı değiştirecek bir seçim değildir. Bir hizmet seçimidir. Ama maalesef yerelde hiçbir hizmeti olmayan, söyleyecek hiçbir sözü olmayanlar, bu sanki bir genel seçimmiş de 1 Nisan sabahı iktidar değişecekmiş gibi söylemlere giriyorlar. Burada bizim kararımız; ‘Edirne’yi kim yönetecek?’ Bir baksınlar, Edirne bugün çöp, çamur çukur içerisinde. Biz, Edirne’ye hizmet etmek istiyoruz. Bizim, bu millete hizmet etme gibi bir derdimiz var. Biz, halka hizmeti, hakka hizmet olarak gören bir partinin mensuplarıyız, bizim derdimiz Edirne. Ülkedeki iktidar değişmeyecek, ama Edirne’nin, Edirnelilerin kaderini çok fazla etkileyecek bir seçim var önümüzde. Edirne’nin, gerçekten yerelde AK Parti belediyeciliğine, Cumhur İttifakı belediyeciliğine çok fazla ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu