‘Her sene aynı sahne!’

Üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılının start almasıyla birlikte ETUS bürosu önünde de kuyruklar oluşmaya başladı. Öğrenci biniş kartı çıkarmak isteyen öğrenciler, büro önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

Trakya Üniversitesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı dün itibariyle başladı. Özellikle il dışında Edirne’ye üniversite öğrenimi için gelen öğrenciler, ETUS bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Öğrenciler, ETUS’a binişlerde öğrenci tarifesinden yararlanabilmek ve kart başvurusunda istenilen evrakları temin edebilmek adına da ETUS bürosunun hemen yanında bulunan kırtasiye önünde de kuyruk oluşturdular. Bedesten Çarşısı dükkanlarına taşınan ETUS bürosu ve yanındaki kırtasiye sırası, çarşı önünde kalabalık manzaraların oluşmasına yol açtı.

Sıra bekleyen öğrenci S.A.; “Edirne’ye bu sene geliyorum, üniversite eğitimim için geldim. Fakat kart sırası kuyruğu çok uzun, bitmeyecekmiş gibi duruyor, çok yavaş ilerliyor. Geçen sene burada okuyan arkadaşlarıma sıra beklediğimi söylüyorum, ‘her sene aynı sahne oluyor’ diyorlar. Bu kadar sıra beklemeden bu kart işi çözülemez mi, bir çözüm bulunamaz mı bilmiyorum ama bu sırada zaman harcamak, zaman geçirmek çok saçma geliyor” diye konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu