‘Hizmet belediyeciliğine talibiz’

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, İstanbul’daki aday tanıtım toplantısı dönüşü Edirne İl Başkanlığı binasında partililer tarafından karşılandı. Açıklamalarda bulunan İba; “Cumhurbaşkanımızın gözü, kulağı, kalbi Edirne’de. Her birinize ayrı ayrı selam söyledi. ‘Edirne bu dönem hizmet belediyeciliğine oy verecek, çok ümitliyim’ dedi. İnşallah Cumhurbaşkanımıza Selimiye Camii’nde şükür namazı kıldıracağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün düzenlenen aday tanıtma toplantısında AK Parti Edirne Belediye Başkanı olarak açıklanan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İstanbul’daki toplantının ardından Edirne’ye döndü. İba, AK Parti İl Başkanlığı binasının önünde partililerden oluşan kalabalıkla karşılandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI, KALBİ EDİRNE’DE”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Edirne hakkında konuştuklarını ifade ederek kalabalığa seslenen İba; “Gerçekten çok duygulandım, çok mutlu oldum. Burada sevincimi paylaşan, burada olan her kardeşime yürekten teşekkür ediyorum. Şimdi sizlerle yeni bir yolculuğa çıkmanın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Edirne’ye gelirken yol bitmedi. Bir an önce Edirne’ye gelmek istedim. Bu mutluluğu şimdi burada sizlerle paylaşıyor olmaktan da çok mutluluk duydum. Öncelikle Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Sabah programdan önce adaylarla birlikte Cumhurbaşkanımız kahvaltı yaptı ve Edirne’yi konuştuk. Ona Edirne’yi, Edirne’deki coşku ve heyecanı, değişimi anlattım. Cumhurbaşkanımızın gözü, kulağı, kalbi Edirne’de. Her birinize ayrı ayrı selam söyledi. ‘Edirne bu dönem hizmet belediyeciliğine oy verecek, çok ümitliyim’ dedi. İnşallah Cumhurbaşkanımıza Selimiye Camii’nde şükür namazı kıldıracağız” dedi.

“BİZ EDİRNE’Yİ SAHİPLENDİK, EDİRNE DE BİZİ SAHİPLENDİ”

Edirne Belediye Başkanı olarak hizmet etmeye talip olduğunu belirten İba; “Edirne’ye 4,5 yıl sizlerle birlikte hizmet etmekten çok büyük bir onur ve gurur duydum. Şimdi başka bir yolculuktayız. İnşallah bu dönemde Edirne’ye belediye başkanı olarak hizmet etmeye talibiz. Bugün bunun onayını aldık. Çok inanarak ve yürekten söylüyorum; gerçekten ilmek ilmek işleyerek çalıştık. Herkesi kalbimizle sevdik. Biz Edirne’yi sahiplendik, Edirne de bizi sahiplendi. Bu duyguyu almak çok kıymetli. Önümüzdeki dönemde sizlerle birlikte Edirne’de çok daha güzel, heyecanlı günler yaşayacağız. Ben, doğduğum, büyüdüğüm, okullarında eğitim aldığım, çocuklarımı büyüttüğüm bu şehirde bugün Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı olarak sizlerle bu yolda olduğum için her zaman çok mutluluk ve onur duydum” şeklinde konuştu.

‘İDDİALIYIZ, KENDİMİZE ÇOK GÜVENİYORUZ’

Yaşadığı heyecanı ve gururu dile getiren İba; “Yeni bir yolculuğa çıkmanın heyecanı ve gururuyla buradayım. İnşallah önümüzdeki dönem projelerimizle, heyecanımızla, enerjimizle, gençliğimizle, birikimimizle Edirne’de çok daha iyi hizmetler yapabileceğimize inanıyoruz. Bu konuda kendime çok güveniyorum. 4,5 yıldan beri Edirne’yi karış karış gezdim. Her bir vatandaşımı ziyaret ettim. Çayını içmediğim esnaf kalmasın dedim. Bu çok şey kattı, çok şey biriktirdim. İnşallah bu birikimle Edirne’de önümüzdeki dönem hizmet belediyeciliğine talibiz. Bu konuda da çok iddialıyız ve kendimize çok güveniyoruz. Hayırlısı olsun. Önümüzdeki dönemde projelerimizi de anlatacağız. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Bir proje lansmanında Edirne’de her kesime dokunan, herkesin ihtiyaçlarını tespit ettiğimiz en doğru projelerle Edirnelilerin huzuruna da çıkacağız” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 07 at 21.33.59 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Hizmet belediyeciliğine talibiz’ | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 07 at 21.32.53 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Hizmet belediyeciliğine talibiz’ | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!