Hükümlü kaçak cezaevinde

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yasadışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 1 şahıs yakalandı. Yapılan araştırma sonucu yakalanan şahsın 9 yıl 5 ay 22 gün kesinleşmiş cezası olduğu tespit edilmesi üzerine, şüpheli şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkartarak faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesi sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Edirne İli Merkez ilçesinde yasadışı yollardan yurtdışına kaçmaya çalışan 1 şahıs yakalandı. Şahsın yapılan araştırmasında 9 yıl 5 ay 22 gün kesinleşmiş cezası olduğu tespit edilmesi üzerine, şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adli makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!