‘İçme susuz köy kalmayacak’

Edirne Valisi Yunus Sezer ile İl Genel Meclis Üyeleri’nin bir araya geldiğini aktaran İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Vali Sezer’in öz kaynakları kullanarak ve yeni kaynaklar bularak Edirne’de içme suyu bulunmayan köy kalmayacağını söylediğini ifade etti. Geçmiş, Ekim ayında çalışmaya başlayacak olan yeni asfalt plenti için soğuk asfalttan vaz geçildiğini ve köy yollarında sıcak asfalt çalışması yapılacağını kaydetti.

‘VALİ SEZER, İÇME SUSUZ KÖY KALMAYACAĞINI İFADE ETTİ’

İl Genel Meclisi eylül ayı toplantılarının birinci birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan mecliste açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi Yunus Sezer ile İl Genel Meclis üyelerinin bir araya geldiğini belirtirken, Vali Sezer’in Edirne’nin içme suyu olmayan köyün kalmaması için öz kaynaklar ve yeni kaynakları kullanarak, 2024 yılında sorunun tamamen biteceğini ifade ettiğini dile getirdi.

EDİRNE’DE İÇME SUSUZ KÖY KALMASIN DİYE KAYNAKLAR SEFERBER EDİLECEK

Meclis Başkanı Geçmiş, Ekim’de başlayacak olan asfalt plentinde soğuk asfalttan vazgeçilip, köylere tamamen sıcak asfalt yapılacağının altını çizdi. Geçmiş; “İlimize yeni atanan Edirne Valisi Yunus Sezer’i ziyaret ettik. Edirne’yle ilgili düşüncelerimizi, meclis üyeleri olarak paylaştık. Hem de kendisinin Edirne’ye bakış açısını öğrenmiş olduk. Öncelikli olarak Edirne’de içme susuz hiçbir köyün kalmayacağını, bununla ilgili kendi öz kaynaklarımızı, olmazsa Ankara merkezden yeni kaynaklar yaratarak bu sorunu 2024 yılında tamamen bitireceğini bize ifade etti. Ondan sonra da yeni kuracağımız ikinci derecede asfalt plentimiz Ekim ayında çalışmaya başlayacak. Soğuk asfalttan vazgeçiyoruz, bundan sonra tamamen köylerimizde sıcak asfalt yapılacak. Yatırım programında olmamasına rağmen ek program yaparak 2023’ün aralık ayı sonuna kadar havaların da müsait olmasıyla, 40-50 kilometrelik asfalt planlıyoruz” dedi.

Geçmiş, Vali Sezer’in önümüzdeki günlerde bütün ilçeleri ve köyleri İl Genel Meclis üyeleriyle birlikte ziyaret edeceğini de kaydetti. Geçmiş; “Tabii Sayın Valimiz, İl Genel Meclis üyelerimizle birlikte ilçelere ve köyleri hepsini ziyaret edecek. Bir program dahilinde devam ediyor. Tüm meclis üyelerimizin kendi bulundukları bölgede, ‘Benimle birlikte olsunlar. Gerekli olan muhtarlarımızla birlikte toplantı yaptığımızda birlikte bölgedeki sorunları tespit edelim. Çözümlerini de birlikte paylaşırız’ diye çok olumlu, demokratik bir tavır sergiledi” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!