İki bilezikli belediye başkan aday adayı: Hamdi Sedefçi

Edirne’de toplam dört dönem belediye başkanlığı yapan Hamdi Sedefçi, 2024 yılı mart ayında yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti’den belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Parti il binasında düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını duyuran Sedefçi; “Benim görünmez 2 bileziğim var; bir tanesi tecrübe tam 25 yıllık birikim var. Bir de ben inşaat mühendisiyim. Benim mesleğim belediyenin tüm gereksinimlerini karşılıyor” diyerek belediye başkanlığı için yeterli deneyime sahip olduğunu vurguladı.

1989-1994, 1994-1999, 2004-2009 ve 2009-2014 dönemlerinde Edirne Belediye Başkanı olarak görev yapan CHP üyesi Hamdi Sedefçi, bir kez daha partisi tarafından aday gösterilmeyince üyelikten istifa etmişti. Uzun yıllar siyasetten uzak kalan Sedefçi, geçtiğimiz nisan ayında İYİ Parti’ye üye olarak, CHP’den tamamen ayrıldığını duyurmuş oldu. Bugün ise İYİ Parti il binasında toplantı düzenleyen Sedefçi, Edirne Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu.

“HİÇBİR ZAMAN PARTİMİ SATMADIM, SATMAM”

‘Hiçbir zaman partimi satmadım’ diyen Sedefçi; “Hamdi Sedefçi olarak 20 sene Edirne’ye hizmetkarlık yapmış bir insan olarak, taşın altına elimi koymam gerektiğini düşünerek İYİ Parti’ye üye olmaya karar verdim. İYİ Parti’ye üye olmak için de geçtiğimiz Nisan ayında gelerek, sıradan bir insan gibi, törensiz mütevazı bir şekilde üye oldum. Parti benim namusumdur, şerefimdir. Ben yıllarca siyaset yaptım, hiçbir zaman partimi satmadım, satmam, sattırmam da, namusum gibi sonuna kadar sahip çıkarım” dedi.

İMAR MÜDÜRLÜĞÜNE SERT ELEŞTİRİ

Mevcut belediye başkanı ve sistemi eleştiren Hamdi Sedefçi; “Şu anda ruhsatname 2 yılda verilebiliyor. Benim zamanımda ruhsatnameyi 1 haftada vermeyen müdür kapının önüne giderdi. Şu anda benim partim bana tekrar aday olma şansı verir ve seçilirsem, 1 haftada ruhsatname vermeyen imar müdürünü kapının önüne koyarım” diyerek imar müdürlüğüne yönelik sert sözler sarf etti.

Belediye başkanlığı için yeterliliği olduğunu belirten Sedefçi; “Benim görünmez 2 bileziğim var; bir tanesi tecrübe tam 25 yıllık birikim var. Ben bu avantaja sahibim. Edirne Belediye Başkanı olduğum takdirde 1 gün sonra nereden başlayacağımı biliyorum. Sonuçta iyi insan olmak herkesin olması gerekir ama tecrübeli, deneyimli olmak lazım. Bir de ben inşaat mühendisiyim. Benim mesleğim belediyenin tüm gereksinimlerini karşılıyor. İçme suyundan, kanalizasyonundan, imarından her şeyine benim mesleğimde gördüğüm şeyler. İkinci bilezik de inşaat mühendisi olmamdır” diye konuştu.

EN AZ YÜZDE 45 ORAN CEPTE!

Yapılacak olan seçimlerde en az yüzde 45 oranında oy alacaklarının altını çizen İYİ Parti Edirne Belediye Başkanı Aday Adayı Hamdi Sedefçi; “En azından yüzde 45 oy alacağız, buna inanıyorum. İnsanlarla konuşuyorum, onlardaki sevgiyi, özlemi, dostluğu gözlüyorum. İnşallah Edirne’mizde 1 Nisan tarihinde İYİ Parti’nin güneşi doğacak, Edirne aydınlanacak” açıklamasını yaptı.

Sedefçi, konuşmasının ardından basın toplantısına katılan diğer aday adayı Av. Özben İpçi ile el sıkışarak örnek poz verdiler. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 12 29 at 15.02.06 1 | Edirne Ahval Gazetesi
İki bilezikli belediye başkan aday adayı: Hamdi Sedefçi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 29 at 15.02.05 1 | Edirne Ahval Gazetesi
İki bilezikli belediye başkan aday adayı: Hamdi Sedefçi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 29 at 15.02.03 1 | Edirne Ahval Gazetesi
İki bilezikli belediye başkan aday adayı: Hamdi Sedefçi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu