İpsala’da giriş çıkışa kısmen devam

Edirne Valiliği, Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde başlayan yangının, Türkiye sınırına yaklaşması sebebiyle, Yunanistan’dan İpsala Sınır Kapısı’na bağlanan yolların kapatıldığını açıkladı. Edirne Valiliği, sonrasında bir açıklama daha yayınlayarak, İpsala Sınır Kapısı ile bağlantılı otoban yollarının kapalı olduğunu ancak yan yollar ile ulaşımın kısmen sağlanabildiği bilgisini paylaştı.

                Geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde başlayan orman yangınları, Türkiye sınırına yaklaşmış durumda. Öyle ki binlerce dönüm orman yanmış durumda. Yerleşim yerleri de yangından dolayı oldukça zarar görmüş durumda. Alınan bilgilere göre 10 üzerinde köy, tedbir amaçlı boşaltıldı. Edirne Valiliği, yangınların Türkiye sınırına yaklaşması sebebiyle Yunanistan tarafındaki yolların kapandığını ve İpsala Sınır Kapısının da trafiğe kapatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada; “Yunanistan’da devam eden yangınlar sebebiyle İpsala Sınır Kapımızla bağlantılı Yunanistan tarafındaki tüm yolların trafiğe kapatıldığı bilgisi alınmıştır. Bu nedenle İpsala Sınır Kapımızdan çıkışlar, ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur. Çıkış yapmak isteyen yolcularımızın mağduriyet yaşamaması için Kapıkule Sınır Kapısı ile diğer sınır kapılarını tercih etmesi önem arz etmektedir” denildi.

‘İPSALA SINIR KAPISI’NDA GEÇİŞLER GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR’

                Edirne Valiliği, bir açıklama daha yayınlayarak Yunanistan ile yapılan görüşmeler neticesinde, yangınların devam ettiği ancak sadece İpsala Sınır Kapısı ile bağlantılı otobanların trafiğe kapalı olduğunu bildirdi. Yan yollardan ulaşımın sağlanabileceği ancak tekrar kapanma riskinin bulunduğu açıklandı. Yapılan açıklamada; “Yapılan görüşmelerde, Yunanistan’da yangınların devam ettiği, İpsala Sınır Kapımızla bağlantılı Otobanın ulaşıma kapalı olduğu, yan yollarla ulaşımın sağlanabileceği ancak yan yolların tekrardan kapanma riskinin devam ettiği bilgisi alınmıştır. Bu nedenle, İpsala Sınır Kapımızdan giriş ve çıkışlar kontrollü bir şekilde yapılabilmektedir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!