İpsala’ya AVM mi geliyor?

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İpsala’ya bağlı Bayrambey Mahallesi’nde bulunan alana AVM yapılmasının planlandığını açıkladı.

Edirne İl Genel Meclisi Şubat ayı oturumlarının 3’üncü birleşiminde İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan ve 2 farklı taşınmazın trampa edilmesi hakkındaki rapor Komisyon Başkanı Yaşar Sasa tarafından meclise aktarıldı. Sasa, İpsala’ya bağlı Bayrambey Mahallesi’nde bulunan 12 bin 286,50 metrekarelik taşınmazın 730,50 metrekarelik bölümü ile Keşan’a bağlı Türkmen Köyü’nde bulunan 852 metrekarelik taşınmazın bedelsiz olarak trampa edilmesini ön gören komisyon raporunu meclise okudu.

‘İL ÖZEL İDAERSİ İMKANLARIYLA ALIŞVERİŞ MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Trampanın uygun bulunduğu komisyon raporu, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilirken, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak İpsala’da bulunan taşınmaza, İl Özel İdaresi tarafından alışveriş merkezi yapılmasının planlandığını bildirdi. Geçmiş; “Daha önce bu yerin yaklaşık olarak 13 bin 17 metrekarelik yerini milli emlaktan almıştık. Bunu yerine küçük bir parsel almıştık. Türkmen’dekini veriyoruz onun yerine 730 metrekarelik İpsala ilçesi Bayrambey Mahallesi’nde bulunan yeri bedelsiz takas usulüyle alıyoruz. Buradaki yeri tek parsele dönüştürüyoruz. İl Özel İdaresi imkanlarıyla alışveriş merkezi yapacağız ya da şartlı olarak ihale edip, bunu yapabilecek olan birine satışını gerçekleştireceğiz” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu