Irmak’tan çılgın yarışa tepki!

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltı etkinliğinde kahvaltı hizmeti veren birçok işletmenin oldukça bol çeşit yemek verdiğini belirterek, işletmelerinin bu konuda bir yarış içerisine girdiklerini ve büyük bir israfa imza attıklarını dile getirdi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak ve ETSO Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir restoranda düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

“BASIN DEMEK DEMOKRASİ DEMEK, HAK DEMEK, KAMUOYUNUN SESİ DEMEK”

Etkinlikte konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak; “Bugün bizi burada toplayan sizlersiniz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne atfen şehrin en köklü kurumlarından birisi olan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak birebir sizlerin özel gününü kutlamak, sizlere verdiğimiz değeri bir nebze olsa yansıtmak istedik. Basın demek demokrasi demek, hak demek, kamuoyunun sesi demek. Siz değerli basın mensuplarımız halkın gözü, kulağı ve sesisiniz. Kamuoyunu doğru ve tarafsız bir biçimde aydınlatmak hususunda üzerinize düşen sorumluluk bir hayli fazladır. Bizler, bu hayati görevi yerine getirmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalıştığınızı, çalışırken yaşadığınız sorunlara, harcadığınız emeğe ve gösterdiğiniz çabaya şahidiz. Elbette ki, basının görevini yapabilmesinin temel şartı basın özgürlüğünün sağlanmasıdır. Basın mensuplarının haklarının korunması ve çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi toplum olarak önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu özel günde, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Berk Söylemez’i ve görevi başında hayatını kaybeden tüm basın camiası temsilcilerini yad etmek ve onlara sonsuz şükranlarımızı sunmayı bir borç biliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 11 at 14.06.27 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Irmak'tan çılgın yarışa tepki! | Edirne Ahval Gazetesi

“BUNU BİR GÖVDE GÖSTERİSİ, BİR YARIŞA ÇEVİRMEK SON DERECE YANLIŞ”

Kahvaltı hizmeti veren işletmelerin, bol çeşit konusunda kendi aralarında yarışa girdiğine dikkat çeken Irmak, bu durumdan dolayı büyük israflar gerçekleştirildiğini ifade etti. Irmak; “Bu sabah gözlemlediğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu kahvaltıdaki çılgın yarışa dur denmesi gerektiğini düşünüyorum. Buradan artan yemeklerle 50 kişi daha doyar. Bütün kurumlarda da böyle. Bunu adeta bir yarışa çevirdik. 25 çeşit, 35 çeşit yiyecek var. Evimizde böyle mi yiyoruz? Bunu bir gövde gösterisi, bir yarışa çevirmek son derece yanlış. Mekan sahipleriyle de bir toplantı yapıp bunu minimize etmek gerekiyor” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 11 at 14.09.41 | Edirne Ahval Gazetesi
Irmak'tan çılgın yarışa tepki! | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!