“İslam Aleminin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyorum”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.  Av. Tekin, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Mevlid Kandili sebebiyle mesaj yayınlayan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Manevi huzur olmadan sadece maddi huzura erişmek pek mümkün olmayacağını kaydetti. Tekin; “Olsa da bu huzur yarım olur! Peygamber Efendimiz sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Adaletle yönetilen, barış ve huzur dolu bir dünya, ancak O’nun getirdiği ilahi prensipler üzerine inşa edilebilir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz bu gece, İslam’ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için bir fırsattır. Bu gece vesilesiyle herkes Peygamber Efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamalıdır. Bu müstesna geceler hepimiz için birer fırsattır. Peygamber Efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hâkim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O’nun rehberliği ile mümkün olacaktır” açıklamasını yaptı.

“O’NUN ÜMMETİ OLMAK EN BÜYÜK ŞEREFTİR”

Alemlerin O’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığını hatırlatarak, böyle bir Peygamberin ümmeti olmanın bir insanın sahip olabileceği en büyük değer ve şeref olduğuna vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “Müslüman olma şerefi aynı oranda vebal ve sorumluluk gerektirir. Kendimizi kurtarmak yetmez, Müslümanlar olarak bütün insanlığı kurtarmak için gayret göstermekle mükellefiz. Bizler huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz. Hayra motor şerre, fren olmalıyız. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine barış ve kardeşliği hâkim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

Av. Tekin, bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk’ın af ve mağfiret kapılarını ardına kadar açtığını hatırlatarak, “Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O’na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakk’ın bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak şuur ve gücü vermesi için dua edelim. Dünyanın bütün mazlum ve mağdurlarının kurtuluşu için dua edelim. Güçlünün değil haklının hâkim olduğu bir dünya için dua edelim. Bu temenni ile milletimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyor, bu müstesna gecenin İslam birliğinin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!