İstanbul Milletvekili Edirne’den açıkladı:

“Edirne’nin ihtiyacı nedir, biliyoruz”

Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Edirne’ye gelerek parti il binasında basın mensuplarıyla toplantı düzenledi. Aydın, “Edirneli ne istiyor, biz biliyoruz. Edirne’nin ihtiyacı nedir, biliyoruz. Trakya bölgemizin üzerinden en çok durulması gereken problemleri nelerdir, biliyoruz. Seçim hazırlıklarımızı da işte tüm bunları göz önünde bulundurarak dikkat ve rikkatle sürdürüyoruz” diyerek yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu.

Edirne’ye gelerek basın mensuplarıyla buluşan Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, yerel seçimlere, belirlenen asgari ücret tutarına, İsrail’in Filistin’de uyguladığı savaş suçlarına dair açıklamalarda bulundu. Belirlenen asgari ücret tutarı hakkında görüş bildiren Aydın; “Ortalama kira fiyatlarının 10-15 bin lira seviyelerinde olduğu bir ülkede çalışan bir insana siz 17 bin lirayı nasıl teklif edersiniz? Enflasyon kontrol altına alınmadığı sürece sadece rakamlar büyür, ancak alım gücü her geçen gün daha da düşmeye devam eder” dedi.

Gazze’de meydana gelen savaş suçlarına da değinen Aydın; “7 Ekim’den bu yana İsrail, Gazze’de adeta soykırım uyguluyor. Yaklaşık 3 ay oldu. Uluslararası kuruluşlar, AB ülkeleri, maalesef İslam ülkeleri ve ne yazık ki Türkiye de bu işgale ve katliamlara engel olacak tek bir somut adım atmadı. Hâlâ limanlarımızdan her gün İsrail’e gemiler gidip geliyor. Diyoruz ki, hiçbir şey yapmıyorsanız en azından şu gemileri durdurun! Hiçbir şey yapamıyorsanız en azından yapıyormuş gibi yapmayın! Bari toplumumuzun Filistin hassasiyetini manipüle etmeyin” diye konuştu.

“ETKİLİ KAMPANYALARLA YEREL SEÇİMLERE GİRECEĞİZ”

2024 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere yönelik titizlikle çalışma yürüttüklerini de bildiren Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın; “Yerel seçimlere artık sadece 3 ay kaldı. Ocak ayından itibaren yoğun olarak son hazırlıklar gözden geçirilecek ve ardından da kampanya süreci başlayacak. Saadet Partisi olarak hem başkan adaylarımız hem de meclis üyelerimizi belirlerken çok ciddi, titiz ve hassas çalışıyoruz. Her seçim bölgesinin kendi dinamikleri var. Edirneli ne istiyor, biz biliyoruz. Edirne’nin ihtiyacı nedir, biliyoruz. Trakya bölgemizin üzerinden en çok durulması gereken problemleri nelerdir, biliyoruz. Seçim hazırlıklarımızı da işte tüm bunları göz önünde bulundurarak dikkat ve rikkatle sürdürüyoruz. Saadet Partisi olarak her seçim bölgesinde en doğru isimlerle ve en etkili kampanyalarla Yerel Seçimlere gireceğiz. Değişimi yerelden başlatmakta kararlıyız. İsraf, rüşvet ve yolsuzluk denilince akla ilk olarak belediyeler geliyor. İşte bunu değiştirmekte kararlıyız. Başta ihaleler olmak üzere, tüm iş ve işlemlerde şeffaflık ve denetimi benimseyen yeni bir anlayışla yönetime talip olacağız. İnanıyorum ki, Mart 2024 seçimlerinde vatandaşlarımız bu yanlış gidişata tepkisini güçlü bir şekilde gösterecek ve Saadet Partisi olarak iyi bir çıkış yakalayacağız” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!