İşte CHP’nin ön seçim sekizlisi

CHP Parti Meclisi’nde kararı alınan Edirne Belediye Başkan Adaylığı için gerçekleştirilecek olan ön seçimde, mevcut Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın adaylıktan çekilmesi sonucu 8 adayın yarışması bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dün gerçekleştirilen Parti Meclisi sonucu Edirne Belediye Başkanlığı için ön seçim kararı alındı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Parti Meclis toplantısı öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aday adaylığından çekildiğini ve ön seçimde yarışmayacağını duyurdu.

Gürkan’ın aday adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından, CHP’de Edirne Belediye Başkan Aday Adayı sayısı da 8’e düştü. Önümüzdeki hafta gerçekleştirilmesi beklenen ön seçim için henüz bir tarih belirlenmezken, şu 8 adayın ön seçimde yarışması bekleniyor; Şükrü Ciravoğlu, Serkan Liznak, Seyfi Alp Üzmen, Filiz Gencan Akın, Ergun Türkyılmaz, Harika Taybıllı, Bülent Bacıoğlu ve Ayhan Murat Dursunoğlu.

Diğer yandan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, geçtiğimiz haftalarda aday adaylığı başvurusu yapan geçmiş dönem Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’un adaylığının, CHP Genel Merkezi tarafından kabul edilmediğini açıklamıştı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!