İşte Söğütlük’ün son hali!

Söğütlük adıyla bilinen Edirne Kent Ormanı’ndaki Millet Bahçesi projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, ormanın son hali hakkında bilgi verdi. Vali Sezer, Söğütlük’ün vatandaşların hizmetine açılabilecek durumda olduğunu bildirdi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, düzenlediği basın toplantısında soruları da yanıtladı. Söğütlük hakkında sorulan soruya cevap veren Vali Sezer; “Söğütlük’ün ihalesi benden önce yapılmış. Burası dava konusu olmuş ve ihale iptal edilmiş. İhale iptal edildikten sonra yarım kalan işlerin tamamlanması ve yapılan işlerin de zayi olmaması gerektiğini firmaya bildirdik. İhale kapsamında çoğu çalışma tamamlandı. Mahkeme kararı doğrultusunda proje revize edildi ve son bir ay içerisinde ihale süreci tamamlanarak çalışmalar kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Yaz aylarına kadar Söğütlük’ün halkın kullanımına açılmış olabileceğini belirten Vali Sezer; “Nehrin iki yakası ile ilgili orada üç basamaklı yürüyüş yolları var. Ama iç kısımları ihale yapıldıktan kısa süre sonra tamamlamayı düşünüyoruz. Belki kısmı olarak burası açılabilir. Söğütlük’te 8 km uzunluğunda yürüyüş alanı ve bisiklet parkuru yapılmış durumdadır.  Gençler, çocuklar, engelliler için macera parkları ve oyun alanları oluşturulmuş durumda. Piknik alanları da hazır, nehrin iki yakasındaki inşa çalışmaları devam edecek. Yaz aylarına kadar orayı açacağımızı düşünüyoruz. İki bin adet ağaç dikilmiş. Söğütlük şuanda bir an önce vatandaşla buluşması gereken bir yer halinde” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu