İYİ Parti Uzunköprü ve Subaşı adayları belli oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Grup Toplantı’sında Uzunköprü ve Meriç ilçesine bağlı Subaşı Beldesi’nin belediye başkan adaylarını açıkladı. Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Ediz Martin, Subaşı Belde Belediye Başkan Adayı ise Hüseyin Atılgan olarak belirlendi.

2024 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere yaklaşırken, siyasi partilerde de adaylık hareketliliği devam ediyor. TBMM Grup Toplantı’sında konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, belirledikleri adayları kürsüden açıkladı. Alınan karar neticesinde Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Ediz Martin, Subaşı Belde Belediye Başkan Adayı ise Hüseyin Atılgan İYİ Parti’nin belediye başkan adayları olarak sandığa gidecekler. Adayları duyuran Akşener’in yanında Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin de yer aldı. Grup toplantısı sonrasında Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Ediz Martin, Meriç/Subaşı Belde Belediye Başkan Adayı Hüseyin Atılgan, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinden gelen partililer Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın’ı makamında ziyaret etti.

EDİZ MARTİN KİMDİR?

4 Eylül 1986 Edirne Uzunköprü doğumlu İYİ Parti Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Ediz Martin, 2009 yılından itibaren Uzunköprü Belediyesinde çalışmakta. Son 4 yılı yönetici olarak görev yapan Martin, Edirne bölgesinde yerel yönetimlerde memur statüsünde çalışanların yetkili olduğu Birleşik Kamu İşe bağlı Tüm-Yerel Sendikasında 2015 yılında başlayarak, sendika yöneticiliğine devam ediyor. Martin’in Atatürkçü Düşünce Derneği Uzunköprü Şubesinde 2019 yılında itibaren yönetim kurulu üyeliği bulunuyor ve evli, 1 çocuk babası.

HÜSEYİN ATILGAN KİMDİR?

06.01.1970 yılında Edirne’nin Meriç İlçesi’nde doğdu. İlkokul ve Orta Öğrenimini Subaşı Köyü’nde tamamladı. Lise öğrenimini Meriç Lisesi’nde mezun olmadan tamamladı. Halen Açık Öğretim Lisesi’nde eğitim hayatına devam etmekte.  Askerlik hizmetinden sonra iş hayatına Subaşı Köyü Kalkınma Kooperatifi’nde katip olarak başladı ve 1 yıl kadar sürdürdü. Ardından 1993 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda (TEK) 18 yıl kamu personeli olarak çalıştı. Kurumun özelleşmesinden sonra 2012 yılında Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde iş hayatına devam etti. 2023 yılında erken emeklilik yasasından faydalanarak emekli oldu. Hüseyin Atılgan evli ve 2 çocuk babasıdır. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2023 11 29 at 13.51.56 | Edirne Ahval Gazetesi
İYİ Parti Uzunköprü ve Subaşı adayları belli oldu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu