İYİ Parti, yerel seçimlerde tek başına!

‘Hür ve müstakil seçime gireceğiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  Edirne’de il ve ilçe başkanları ile bir araya gelerek toplantı düzenledi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Akşener, yapılacak olan yerel seçimlerde herhangi bir ittifakta yer almayacaklarını vurgulayarak; “Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz” dedi.

Edirne’ye gelerek Trakya Bölgesi Teşkilat Buluşması etkinliği düzenleyen ve il, ilçe başkanları ile birlikte toplantı gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Akşener, yaptığı konuşmada yapılan genel seçimlerde yer aldıkları altılı masa ittifakına değinerek, seçim sürecinde yaşanan sorunları anlattı. Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğini doğrulayarak; “Ben seçim döneminde vatandaşların da önerdikleri üzere İmamoğlu ve Yavaş’ın isimlerinin önde olduğunu söyleyerek doğru adayın iki kişiden biri olması gerektiğini söyledim. Ben masa filan yıkmadım. Ben o seçim kazanılsın diye zehir içtim. Masadan kalktığımda İmamoğlu ve Yavaş beni ziyaret ederek bana adaylık düşünmediklerini söylediler. Ben de ikisinin cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifiyle tekrar masaya oturdum. Daha sonra orta yol bulundu ve karar verildi. Belirlenen cumhurbaşkanı adayına oy verilsin diye 41 noktada mitingler yaptım. Sonra ‘İYİ Parti seçim döneminde çalışmadı, ittifaka oy vermedi’ dediler. Böyle bir şey yok. Kılıçdaroğlu’na İYİ Parti’den, bizden 5-6 puan oy gitti” diye konuşarak genel seçimlerinden ardından İYİ Parti’ye yapılan kötü yorumları doğru bulmadığını söyledi.

“BATSIN BU DÜNYA”

Seçimlere moral ve motivasyon anlamında hazır olduklarını belirten Akşener; “Biz onlar gibi düşmanımıza benzemedik, benzemeyeceğiz. Biz bu ülkenin kaderini değiştirmek üzere bu ülkeyi yöneteceğiz ve seçimi kazanacağız. Esnafı Bulgaristan vatandaşları ayakta tutuyorsa, sığınmacılar ülkeyi hendeğe çevirmişse, bizleri sığınmacılarla bir tutuyorlarsa, çiftçi tarlasının yarısını biçmemişse, gıdayı dışarıdan alır hale geldiysek batsın bu dünya. Bunları değiştirecek olan bizleriz” dedi.

“İYİ PARTİ’NİN YENİDEN KURULDUĞU GÜN BUGÜNDÜR”

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerde kesinlikle herhangi bir ittifaka dahil olmayacaklarını vurgulayan Akşener; “Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. 2028’de de özü başımıza geleceğiz. Bu bir önceki seçimlerde ortak seçilen belediye başkanlarımıza kötüleyeceğimiz anlamına gelmez. Bundan sonra hesaplı kitaplı yol yok. İstanbul’u alan Türkiye’yi alamıyormuş. Bizim zaten bir önceki yerel seçimlerde önerdiğimiz adaylar belediyeleri kazandı. Bizim kendilerine ödeyecek bir borcumuz yok aksine biz alacaklıyız. Biz yerel seçimlerde bütün siyasi parti seçmenlerinden oy istiyoruz. Biz kazanınca sevineceğiz, kaybedince üzüleceğiz, başkası kaybetti diye değil. İYİ Parti’nin yeniden kurulduğu gün bugündür. Biz İYİ Parti olarak yolumuza bakacağız. İYİ Parti olarak hür ve müstakil olarak seçime gireceğiz” diye konuşarak seçime kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!