‘İYİ Parti’nin olmayışı handikap değil’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, kentteki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Konuşmasında eğitim, tarım, hayvancılık ve sağlık sektörü gibi konulara değinen balkanlı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 81 ilde kendi adayları ile seçime girecekleri yönündeki açıklamalarına değerlendirmelerde bulunarak; “Tabii ki bir siyasi partinin kendi adaylarıyla seçime girmesi gayet normaldir. Ama bu Edirne için söylemek gerekirse bir handikap değildir” açıklamasını yaptı.

Kentteki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, açıklamalarda bulunarak Türkiye’de tarım, hayvancılık, sağlık sektörü ve eğitim konusunda başlıca sorunlar olduğunu dile getirdi. Tarımdan yana vatandaşın dertli olduğunu ifade eden Balkanlı, tarımdaki krizin pazar fiyatlarına da yansıdığını ifade etti. Balkanlı; “Tarımda ve hayvancılıkta o kadar büyük sorunlar var ki, toplumumuzun hiçbir kesiminin yüzü gülmüyor. Geçtiğimiz Perşembe ayçiçeğinde taban fiyat açıklandı, ancak hiçbir kesimi mutlu etmedi. Geçen sene mazot 19 lirayken 12 lira olan ayçiçeği, şimdi mazot 40 lira ve 15 lira olarak açıklandı. Tarımda, hayvancılıkta yaşanılan ithalatla buradaki çiftçilerimizin herhalde, çiftçiliği, köylerini bırakıp terk etmesi isteniyor. Geçen hafta Cumartesi günü pazara gittim. Tarımla uğraşan kesime lütfen kulak verin, gidin sorunlarını yerinde izleyin. Pazar gidip tüketiciyle konuşup, karşılıklı dertlerini dinleyin. Domates alan vatandaşımız evine artık 2 kilo domates alırken, yarım kiloya düşürmüş. Bunu satıcıdan da dinleyebilirsiniz. Çalışanların gelirleri düşmüş. Bugün fiyatlar o kadar çok almış başını gidiyor ki, yarını görmemiz bile söz konusu değil. Vatandaşlarımızda kararsızlık var. Kara kış bizi bekliyor herhalde“ dedi.

Balkanlı, vatandaşların devlet hastanelerinde randevu bulamayıp, özel hastanelere yöneldiğini belirterek; Sağlık sektöründe çalışanların çok önemli sorunları var. Sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımızın çok önemli sorunları var. Randevu alamıyorlar. Randevu aldığı zaman bir kaç ay sonraya veriliyor. Bu durumda nereye gidecek halkımız? Tabii ki özel sektöre. Herkesin durum buna müsait olmayınca, bir çaresizlik içerisine giriyorlar. İlaca erişim de zorlaştı. Hasta olan vatandaşımız ilaç bulmakta zorluk çekiyor. Bu sorunların da gündeme taşınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

‘NÜFUSU ARTAN MAHALLELERDE SON 20 YILDIR YAPILAN YENİ BİR OKUL YOK’

Sınıf mevcutlarının artması sebebiyle, öğrencilerin kaliteli eğitim almakta zorlandığını kaydeden Balkanlı; “Eğitim, başlı başına bir problem. Bugün Şükrüpaşa, Fatih, Kocasinan ve 1’inci Murat Mahalleleri’nde nüfus gittikçe artmasına rağmen son 20 yıldır yapılan yeni bir okul yok. Bu nedenle okullarda sınıf mevcutları 45-50’ye çıkmış durumda. Bu şekilde bir öğretmenin eğitimi yürütmesi çok zor. Bu nedenle sınıf mevcutlarının aşağıya çekilebilmesi için yeni yatırımların olması ve o bölgeye okulların yapılabilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde sorunlar ücretli öğretmenle çözülmektedir. Ücretli öğretmenle bu sorunların giderilmesi mümkün değil. Biz öğretmen atamalarının da yeteri kadar yapılmasını istiyoruz. Eğitimden ve sağlıktan tasarruf olmaz, tasarruf başka yerde olur” diye konuştu.

‘İYİ PARTİ’NİN KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRMESİ EDİRNE’DE HANDİKAP DEĞİL’

Balkanlı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 81 ilde kendi adaylarıyla seçime girecekleri yönündeki açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak; İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adaylarıyla seçime girmeleri konusunda bir kararlılıkları var. Tabii ki bir siyasi partinin kendi adaylarıyla seçime girmesi gayet normaldir. Ama bu Edirne için söylemek gerekirse bir handikap değildir. Biz gereken çalışmalarımıza başladık. İlerleyen günlerde biz de kendi adaylarımızla seçime hazırlanacağız. Halkımızla iç içe bu seçim sürecini başarılı şekilde götürerek, CHP’nin bayrağını yerelde yine Edirne Belediyesi’ne dikeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

iyi parti 1 | Edirne Ahval Gazetesi
‘İYİ Parti’nin olmayışı handikap değil’ | Edirne Ahval Gazetesi
iyi parti 1 | Edirne Ahval Gazetesi
‘İYİ Parti’nin olmayışı handikap değil’ | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!