İYİ’nin adayı Hamdi Sedefçi Ankara yolunda

Edirne’de 4 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Hamdi Sedefçi, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Edirne Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Ankara’daki genel merkeze girmek üzere yola çıkan Sedefçi’nin akşam saatlerinde Genel Başkan Meral Akşener ile fotoğraf vermesi bekleniyor.

İYİ Parti’nin Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi olarak belirlendi. Avukat Özben İpçi’nin de bulunduğu aday adaylarından Hamdi Sedefçi, aday olarak gösterildi. Edirne’de 4 dönem boyunca Belediye Başkanlığı yapmış olan Sedefçi’nin Ankara’ya giderek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelerek, fotoğraf vermesi bekleniyor.

Hamdi Sedefçi, 1989 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde SHP’den Edirne Belediye Başkanlığına seçildi. Sedefçi, SHP’den 1992 de CHP’ye geçen siyasetçilerden oldu. SHP, 1995’te CHP ile birleşti. 1994 yılındaki belediye başkanlığı seçimlerini CHP’den kazanan Sedefçi, 1999 yılında girdiği yerel seçimleri kaybetti. Sedefçi, 2004 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde CHP’den Edirne Belediye Başkanlığına seçildi. 2009 yılında CHP’den 3. ve kariyerinde 4. kez Edirne Belediye Başkanlığına Seçilerek görevine devam eden Sedefçi, 2014 yılındaki yerel seçimlerde CHP’den aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa etti. 2014’te DSP’den 2019 da ise BTP’den Belediye Başkanlığına aday oldu ancak kazanamadı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu