Jandarma Komutanlığı öğrencileri misafir etti

Yüksel Yeşil İlkokulu, 75. Yıl İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilere, jandarma envanterinde bulunan araçlar, silahların tanıtımı yapıldı ve Jandarma Köpek Timlerinin gösterileri izletildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne Merkezde bulunan Yüksel Yeşil İlkokulu, 75. Yıl İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinden oluşan grup Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarete gelen öğrencilere İl Jandarma Komutanlığının tanıtımı yapılarak, kışla içerisinde hazırlanan alanda; Jandarma envanterinde bulunan Trafik Jandarması araçları, Asayiş araçları ve motosikletleri ile Komando Timlerimizin envanterinde bulunan yerli ve milli silahlar ile zırhlı personel aracının tanıtımı yapıldı ve devamında öğrenci ve öğretmenler köpek eğitim alanında hazırlanan Jandarma Köpek Timlerinin gösteri faaliyetini izleyerek güzel zaman geçirdi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret edecek İlk ve Orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik tanıtım faaliyetlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak devam edilecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

IMG 0114 | Edirne Ahval Gazetesi
Jandarma Komutanlığı öğrencileri misafir etti | Edirne Ahval Gazetesi
IMG 0181 | Edirne Ahval Gazetesi
Jandarma Komutanlığı öğrencileri misafir etti | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu