Kaçak kuşlar jandarma radarında

Enez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından şüpheli bir araçta yapılan aramada 2 adet ARA cinsi papağan, 3 adet Sümbül Makav cinsi Papağan, 13 adet Tepeli Keklik, 4 adet Dağ Bıldırcını, 11 adet Japon Güvercini, 91 adet Posta Güvercini, 25 adet 50 EURO Banknot, ele geçirildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Çevre, Doğa ve Hayvanların korunmasına ve kaçakçılığın önlenmesine yönelik çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda; Enez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde icra edilen faaliyette şüpheli bir araçta yapılan arama sonucu; 2 adet ARA cinsi papağan, 3 adet Sümbül Makav cinsi Papağan, 13 adet Tepeli Keklik, 4 adet Dağ Bıldırcını, 11 adet Japon Güvercini, 91 adet Posta Güvercini, 25 adet 50 EURO Banknot, ele geçirilerek el konuldu.

Olay ile ilgili şüpheli 1 şahıs hakkında adli tahkikat yapılarak, suç unsuru araç yediemin otoparkına teslim edildi. Ele geçirilen hayvanlar için Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından ilgili kurumlar ile koordine kurularak, yakalanan kimliksiz hayvanlar teslim edilmek üzere Edirne Doğa ve Mille Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Tüm yaşayan canlıların ortak kullanımına sunulan dünyamızda daha yaşanabilir bir ortam sağlamak amacıyla Çevre, Doğa ve Hayvanların korunmasına yönelik faaliyetlerimize, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!