KAÇEP, Delen’e emanet

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Emre Tokluoğlu, parti binasında yaptığı toplantı ile Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık olurları ile Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu(KAÇEP) İl Başkan Yardımcısı olarak atanan Hafife Balkan Delen’i kamuoyuna tanıttı.

Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Emre Tokluoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık’ın kararları ile Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu(KAÇEP) İl Başkan Yardımcısı olarak atanan Hafife Balkan Delen’i kamuoyuna tanıttı. Toplantıda konuşma yapan Tokluoğlu; “Bizim düsturumuzda beşiği sallayan kadın, dünyayı sallar. Güçlü kadın, güçlü Türkiye idolümüzdür. Sayın başkanımız Hafife Balkan Delen’in üstlendiği bu görevi layığı ile yerine getireceğinden eminiz” dedi.

Almanca öğretmeni olan Hafife Balkan Delen kendini tanıtarak; “Almanca öğretmeniyim, alanımla ilgili değerler eğitimi üzerine yüksek lisans yaptım 2. Kademe karışık dövüş sanatları Antrenörüyüm evli bir kız çocuk annesiyim. 08 Ekim 2023 tarihinde tek liste ile girilen İl kongresinde İl Başkanımız olarak seçilen Sayın Emre Tokluoğlu’nun tensipleriyle ve akabinde 08 Kasım 2023 tarihinde ziyaret ettiğimiz Genel Başkan yardımcımız Sayın Pelin YILIK Hanımefendinin olurları ile Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu(KAÇEP) İl Başkan yardımcısı olarak atanmış bulunmaktayım. Türk kadını yeri geldiğinde cephede savaşmasını bilir. Toplumu oluşturan ailenin en önemli unsuru kadındır. Kadın bir toplumu doğuran, eğiten, kültür aktarımını sağlayan ve geleceği inşa edendir. Kadın, eğitimden, sağlığa, bilimden, kültüre, hukuktan, ekonomiye hayatın her alanına nezaket katan, çalışmalarını titizlikle yürüten ve anlam yükleyendir. Tarihsel köklerimizde Türk örfünde kadının yeri hep en güzel yerde olmuş Han sefere çıktığında hatunu ülkeyi yönetmiştir. Bu düstur ile yola çıkan Milliyetçi Hareket Partisinde yer almaktan ayrıca onur duyuyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!