Kadın adaylar ve kadınlarla buluşuyor

Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği (EKAMEDER), kadın muhtar konusunda farkındalık oluşturma ve daha çok kadının seçilebilmesi için kadın adayları teşvik etmek amacıyla kadınlarla buluşmaya devam ediyor.

EKAMEDER Başkanı Şahide Ağaoğlu ‘Daha çok aday, daha çok kadın’ sloganıyla bir çalışma başlattıklarını ve “bir aday da sen ol” çağrısıyla kadınları buluşturmak istediklerini, 26 Kasım’daki ilk buluşmadan sonra 24 Aralık’ta da kadın adaylar, aza adayları ve kadınlarla bir araya geldiklerini, önümüzdeki günlerde diğer adaylarla da bu buluşmaların devam edeceğini söyledi.

Ağaoğlu; “Edirne merkezde 24 olan mahalle sayısının 28’e çıktığını belirterek ‘İkinci buluşmamızı Barutluk Mahallesinin ikiye bölünmesiyle yeni kurulan Kurtuluş Mahallesinde yaptık. Bu bölgeden iki kadın muhtar adayı var. Buluşmalarımız devam edecek. EKAMEDER yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı; kadın güçlenmesinde karar alanlarında yer almanın, eşit temsilin önemi, muhtar ve aza adaylarının kendilerini tanıttığı buluşmamız çok güzel geçti. Bunun için Kurtuluş Mahallesi Muhtar adayı Canan Toprak Torozlar’a çok teşekkür ediyor, yolu açık olsun diyoruz.  Kadınların siyasal ve sosyal yaşamda daha aktif rol almasını desteklemek için 10 Ocak 2024 günü Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda Edirne Belediyesi, Ekameder ve Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı (KAPI) iş birliğiyle kadın adaylar kapasite güçlendirme programını gerçekleştireceğiz. Yaşasın Kadın Dayanışması’ dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu