Kadın çiftçilere Jandarma’dan sürpriz

Dünya Kadın Çiftçiler günü kapsamında Edirne Merkez ilçeye bağlı Büyükdöllük ve Korucu köyleri, Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından ziyaret edilerek, çiftçi kadınlara karanfil hediye edildi ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından Merkez ilçeye bağlı Büyükdöllük ve Korucu köylerine ziyaret gerçekleştirilerek Dünya Kadın Çiftçiler günü kutlandı. Tarlalarının başında toprakla uğraşan kadın vatandaşlara günün anlam ve önemine binaen karanfil hediye verildi. Aile İçi Şiddetin Önlenmesine dair bilinçlendirme ile KADES Uygulamasının amaçları ve kullanımı doğrultusunda eğitim ve tanıtım faaliyeti icra edildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Kamuoyuna Kadına karşı şiddetin önlenmesi emniyet ve asayişin sağlanarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi. Haber Merkezi

3 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Kadın çiftçilere Jandarma’dan sürpriz | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!