Kadınlardan meclise ziyaret

Aralık ayı oturumları devam eden İl Genel Meclisi’ni ziyaret eden Edirne Kadın Dayanışması Platformu üyeleri tarafından, kadın meclis üyelerine çiçek takdim edildi.

Edirne İl Genel Meclisi Aralık ayı oturumlarının 2’nci birleşimi Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda, Edirne Kadın Dayanışması Platformu üyeleri, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 89’uncu yıl dönümü dolayısıyla meclisi ziyaret etti.

Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 89’uncu yıl dönümünü kutlayarak; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınının İstiklal Savaşı’nda elindeki silahla gönüllü olarak dövüşerek, kan döküp şehitler verdiğin ve aynı zamanda analık görevi ile diğer görevleri de en sert koşullar içerisinde başardığını ifade etmiştir” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından kadın meclis üyelerine, Edirne Kadın Dayanışması Platformu üyeleri tarafından çiçek takdim edildi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 05 at 16.31.48 | Edirne Ahval Gazetesi
Kadınlardan meclise ziyaret | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu