“KALKAN-5” operasyonlarına Edirne de dahil

Aralarında Edirne’nin de bulunduğu 20 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen “KALKAN-5” operasyonlarında; 7️4 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 1510 düzensiz göçmen yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde 20 ilde göçmen kaçakçılığına yönelik gerçekleştirilen “KALKAN-5” operasyonlarına yönelik, resmi sosyal medya hesabından bilgi verdi. Bakan Yerlikaya’nın yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Ağrı, Antalya, Bitlis, Bolu, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, Iğdır, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Şanlıurfa ve Van olmak üzere toplam 20 ilde jandarmamız, polisimiz ve sahil güvenliğimiz tarafından 63 ayrı yere yapılan operasyonlarda; 74 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 5’i tutuklandı. 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

31 Aralık 2023 tarihinde İstanbul başta olmak üzere 81 ilimizde; Valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde, düzensiz göçmenlerin tespitini kolaylaştıran ve hızlandıran Mobil Göç Noktası araçlarımız ve uzman personellerimiz ile polisimiz, jandarmamız ve sahil güvenliğimiz denetimlerini aralıksız sürdürecek.

Başta İstanbul’un farklı yerlerindeki 52 Mobil Göç Noktası aracımız ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki 156 uzman personelimiz olmak üzere TOPLAM ülkemiz genelinde 97 Mobil Göç Noktası aracımız ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki 291 uzman personelimizle 24 saat boyunca denetimlerimiz aralıksız sürecek.

Operasyonları koordine eden Valilerimizi, operasyonları düzenleyen Jandarmamız, Polisimiz ve Sahil Güvenliğimiz ile Göç İdaresi Başkanlığımızdaki Uzman Personelimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.” Haber Merkezi

Ekran goruntusu 2023 12 31 133808 | Edirne Ahval Gazetesi
“KALKAN-5” operasyonlarına Edirne de dahil | Edirne Ahval Gazetesi
Ekran goruntusu 2023 12 31 133915 | Edirne Ahval Gazetesi
“KALKAN-5” operasyonlarına Edirne de dahil | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!