Kantinciler okulların açılmasından memnun

Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen, Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu önünde düzenlediği basın toplantısında, kantinci esnafının pandemide zor dönemler geçirdiğini, yüz yüze eğitimin başlamasından dolayı da mutlu olduklarını ifade etti. Özen, aynı zamanda aşı olmayanlara da seslenerek, “Aşı olmayanlara tavsiyem, önce sevdiklerini ve kendilerini düşünerek aşı yaptırmalarıdır” dedi.

Normalleşme süreci kapsamında okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla 19 ay aradan sonra kantinciler de iş başı yaptılar. Yüz yüze eğitimin başlamasından dolayı memnun olduklarını dile getiren Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen; “ Kantinci esnafı olarak yavrularımızın yüz yüze eğitime kavuşmaları, bizler de onlarla buluşup işimizin başımızda bulunmaktan dolayı, sevinç ve heyecan içerisindeyiz. Dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık olarak 19 ay ara verdiğimiz iş hayatımızda oldukça zor günler geçirdik. Pandemi sürecinde en çok mağdur olan esnaf gruplarından biri de kantincilerdir. Sabrettik ve sonunda okullara, iş yerlerimize dönebildik” diye konuştu.

Aşı olmayanlara da seslenen Özen; “Aşı olmayanlara tavsiyem, önce sevdiklerini ve kendilerini düşünerek aşı yaptırmalarıdır. İşimizin bilinci ve sorumluluğu ile salgın tedbirlerinden asla taviz vermeden kaldığımız yerden en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Çocuklarımıza ve tüm kantinci esnafımıza yeni dönem hayırlı olsun. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiamıza başarılar getirmesini temenni ediyorum” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu