Kantinciler yeni sezona hazırlanıyor

“Vakaların artışları tedirgin edici”

Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Harun Özen, kantinci esnafıyla EDESOB binasında bir araya gelerek yeni eğitim öğretim sezonu için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Basın açıklaması da yapan Özen, Edirne’de bulunan 40 kantinde fiyat tarifelerinin aynı olacağını belirtti.

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı ve Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Harun Özen, esnafla bir araya geldi. EDESOB toplantı salonunda düzenlenen toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan birlik başkanı Kemal Cingöz, yeni eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı olması temennisinde bulundu. Cingöz; “Biz de bu ülkede ticaret yaptığımıza göre tabii ki başka esnafların sıkıntıları olduğu gibi kantinci esnafının da kendine özgü sıkıntıları var. İnşallah bunları bu toplantılarla asgari düzeye indirebiliriz” dedi.

Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Harun Özen, değerlendirme toplantıları yaptıklarını belirtti. Özen; “Geçtiğimiz günlerde fırıncı esnaflarımızla toplantı yapmıştık, bugün de kantinci esnaflarımızla beraberiz. Odamıza üye farklı meslek kollarıyla toplantılar ve değerlendirmeler yapmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim ve öğretim yılında kantinci esnafımızla daha kaliteli, daha sağlıklı hizmet verebilmek için değerlendirme toplantısı yapıyoruz. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının öncelikle öğrencilerimize, velilerimize ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Edirne’de bulunan 40 kantinde fiyat tarifelerinin aynı olacağını belirten Özen, “Göreve geldiğimiz yaklaşık 5 aylık süre zarfında üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusuna, eğitim, sağlık, akaryakıt, mangal kömürü ve şekerle ilgili toplu alımlar yaptık. Un ve yağla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Biz üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ticari hayatlarına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince çalışmaya devam edeceğiz.  Yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde daha kaliteli, sağlıklı ve hijyenik hizmet verebilmek için buradayız. Zaten ürünleri de Edirne’mizin en kenar mahallesinde de, en lüks semtinde de aynı olacak şekilde tek firmadan anlaşıp alıyoruz. Dolayısıyla Edirne’nin her okulundaki öğrencimiz aynı kalitede, düzeyde beslenmiş oluyor” açıklamasını yaptı.

Pandemide en çok zarar gören meslek gruplarından birinin de kantinciler olduğunu belirten Harun Özen; “Pandemiyi en ağır hisseden, en mağdur ettiği esnaflardan birisi kantinciler. Dolayısıyla çok uzun bir süre kapalı kaldık, bu yüzden de pandemi de geride kaldığı için artık işlerimizin başına dönüp güzel şekilde hizmet vermek istiyoruz. Şu anda vakaların artışı gözleniyor ve bu bizi oldukça korkutuyor. İnşallah bu sağlık sorunları ortadan kalkar ve biz de işimizin başında durabiliriz” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu