Kapalı cadde değil açık otopark!

Edirne’de dün Gaziler Günü’ne istinaden düzenlenen törenin ardından Saraçlar Caddesi’nde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Fakat tören sebebiyle normalde araçlara kapalı yaya kullanımına açık olan Saraçlar Caddesi’nin büyük bir bölümünü park halindeki araçlar kapattı. Park halindeki araçlar sebebiyle kortej Saraçlar’ın başında değil orta kısımlarında oluşturulabildi. Korteji izleyen vatandaş ve esnaflar ise yaşanan bu olayı, otopark eksikliği olarak değerlendirdi.

Her yıl 19 Eylül tarihinde düzenlenen Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl da Edirne’de tören ve etkinlikler düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenin ardından program kapsamında protokol, gaziler ve aileleri ile katılımcılar Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediyesi bando ekibi eşliğinde kortej oluşturarak, Lari Cami’ne kadar yürüdüler. Fakat araç kullanımına kapalı yaya trafiğine açık olan Saraçlar Caddesi’nde park halinde bekleyen araçlar kortejin Saraçlar Caddesi’nin başında oluşturulamadı. Araçlara kapalı olmasına rağmen Saraçlar Caddesi’nde park halinde bırakılan araçlar sebebiyle caddenin orta kısımlarına doğru oluşturulan kortej eşliğinde katılımcılar, Lari Cami mevkiine kadar yürüdüler.

Korteji izleyen vatandaşlar ve esnaflar trafiğe kapalı alanda yaşanan parklanma sorununu, otopark eksikliği olarak değerlendirdiler. Özellikle Saraçlar Caddesi üzerinde dükkanı bulunan esnaflar, kentte gezilebilecek trafiğe kapalı caddenin olmasına rağmen, yakın bir noktada otoparkın bulunmamasının ziyaretçiler için büyük sorun teşkil ettiğini dile getirdiler. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!