Kapıkule Sınır Kapısı’nda maç keyfi

Edirne Valiliği’nce Kapıkule Sınır Kapısı’nda yaşadıkları ülkeye dönmek için bekleyen gurbetçilere UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki Türk takımlarının rövanş maçlarını izleyebilmeleri için dev ekran kuruldu.

Kapıkule’de yaşadıkları ülkeye dönmek için sıra bekleyen gurbetçiler, 1.200 araçlık otoparka kurulan 36 metrekarelik dev ekrandan maç izlediler. Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Sivasspor’un kazanmak için sahaya çıktığı karşılaşmalar 12 metre uzunluğundaki dev ekrandan yayınlandı.

Almanya’nın Stuttgart şehrine dönen Sinan Levent kurulan dev ekranda maç izlemenin kendilerine çıkış sırası beklerken teselli verdiğini dile getirerek, “Dönüş yolunda sıra bekliyoruz uzun süre. Bu hizmet bu beklemeyi gerçekten unutturuyor. Aynı zamanda burada ikramlar da var, bunlar bize hem bir sabır oluyor hem de teselli veriyor. Galatasaray – Fenerbahçe maçı olsaydı Galatasaray’ı tutardım ama bugün maç yabancı takımla ve ben Fener’i tutuyorum çünkü sporun her zaman dostluk çerçevesinde izlenmesi lazım” dedi.

Eşiyle birlikte Almanya’ya dönen İbrahim Özdemir ise Valilik tarafından Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki bütün imkânları çok beğendiğini söyledi. Özdemir; “Bu imkânları bize sağlayanlardan Allah razı olsun. Her imkân var. Çayımız, kahvemiz, yemeğimiz her şeyimiz var. Sanki tatil yapıyoruz şu an, inanın çok mutluyuz. Aslında düşünüyordum maçı nasıl izleyeceğim diye burada dev ekranı gördük ve çok mutlu olduk” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu