Kapıkule’de gurbetçi sezonu düzenlemeleri

Ticaret Bakanlığı tarafından, Kapıkule’de işlem peronları 24’e çıkarıldığı hatırlatıldı. Kapıkule Gümrük Müdürlüğünde 12 olan yolcu giriş peronu 24 işlem noktasına çıkartılırken, yapılan açıklamada çeşitli tedbirlerin de alındığı duyuruldu.

Ticaret Bakanlığınca, gurbetçilerin yaz tatili için ülkeye dönüşlerinde mağdur olmaması adına bir takım değişikliklerin yapıldığı duyuruldu. Değişikliklere göre, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve Pazarkule Gümrük kapılarında gümrük kapısından yolcu geçişlerinin rahatlatılması amacıyla çeşitli tedbirler alındı. 

Tedbirler kapsamında Kapıkule Gümrük Müdürlüğü’nde 12 olan yolcu giriş peronu 24′ e çıkarıldı. İşlemlerde herhangi bir aksama olmaması adına Gümrük ve Emniyet personeline kumanya verilerek hizmetin 24 saat süresince aksamaması sağlandı. 

Ayrıca yapılan açıklamada; “Yurtdışından ülkemize gelecek vatandaşlarımız için tüm kapılarımızdaki anlık yoğunluk durumunu takip edebilecekleri kamera görüntüleri 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü web sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Ayrıca, PTT ve Ziraat Bankası mobil hizmet araçları Kapıkule Gümrük Kapısında konumlandırılmış olup Hazine ve Maliye Bakanlığınca ilave Saymanlık vezneleri açılmıştır” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!