Karaağaç Arda Spor Karabük’e uğurlandı

TFF Kadınlar 3’üncü Ligi Play-in mücadelesinde Rize Yeşil Çay Spor ile Karabük’te karşılaşacak olan, Edirne’nin ilk kadın futbol takımı Karaağaç Arda Spor için, Karaağaç Mahallesi’nde bulunan Lalel Kafe’de kahvaltı eşliğinde uğurlama etkinliği düzenlendi.

Edirne’nin ilk kadın futbol takımı olan Karaağaç Arda Spor, TFF Kadınlar 3’üncü Ligi Play-in mücadelesinde Rize Yeşil Çay Spor ile karşılaşacak. Karşılaşma için Karabük’e hareket edecek takım için Karaağaç’taki Lalel Kafe’de kahvaltı eşliğinde uğurlama etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak’ın yanı sıra, Karaağaç Arda Spor yönetimi, sponsor temsilcileri, antrenörler ve futbolcular katılım sağladı.

“BÜTÜN ŞEHİR OLARAK ARKANIZDA OLACAĞIZ DESTEKLEYECEĞİZ”

Açıklamalarda bulunan Vali Sezer, Edirne’nin bu tür başarılara ihtiyacı olduğunu belirtirken, Karaağaç Arda Spor takımını ve aileleri ile gurur duyduklarını dile getirdi. Vali Sezer; “Kadın Futbol Takımı ilk kez kurulmuş ve kısa sürede de güzel bir başarı yakalamış. Bir tarafta kamu kurumları ve belediye destek oluyor, bir tarafta esnaf, sanayiciler ve aileler sahip çıkmış. İnşallah buradan güzel bir başarı doğar, doğmuş da zaten. Bizler de elimizden gelen desteği de vermeye hazırız. Ben de çok heyecanlandım. Bu heyecanımızı da arkadaşlarımızın devam ettirmesini istiyoruz. Bütün şehir olarak arkanızda olacağız destekleyeceğiz. Bir başarı, hangi alanda olursa olsun bütün şehri heyecanlandırıyor. Bizlerin de hem spor alanlarında hem kültürel anlamda hem sanayi anlamında gerçekten Edirne olarak, bu tür başarılara ihtiyacımız var. Ön plana çıkmış ve idol olmuş kişilere, takımlara ihtiyacımız var. Bu manada, yaptığınız bu güzel işi, üslendiğiniz güzel sorumluluğa teşekkür ediyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ailelerinizle gurur duyuyoruz. Sizleri destekleyenlerle gurur duyuyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. İnşallah 2’nci lige çıkarsınız ve hep beraber sizi karşılarız” dedi.

“TIPKI FİLENİN SULTANLARI GİBİ EDİRNE’DE DE BİR ÖRNEK OLUŞTURDUKLARI İÇİN KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Karaağaç Arda Spor’u mutlulukla takip ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Gürkan; “Şehrimizin ilk kadın futbol takımı Karaağaç Arda Spor Spor’u, geçtiğimiz yıldan bu yana başarıyla, mutlulukla takip ediyoruz. Kadınların her yerde, yaptıkları her işte azimle, kararlılıkla, heyecanla, nasıl başarılı olduklarını da gururla izliyoruz. Bu yıl play-in’e çıktılar. Bugün de kendilerini Karabük’e yolcu edeceğiz. Play-in’de başarılar diliyoruz. Türk kadınının gücünü, tıpkı Filenin Sultanları gibi Edirne’de de bir örnek oluşturdukları için kendilerini tebrik ediyorum, yolları açık olsun. Her zaman kendilerini desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

karaagac arda spor 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Karaağaç Arda Spor Karabük’e uğurlandı | Edirne Ahval Gazetesi

“UMARIM BAŞARILI OLARAK, EDİRNE’MİZİ ORADA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDERİZ”

Karaağaç Arda Spor Kulüp Başkanı Birol Salçın, Edirne’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek; “Biz, Kadınlar Türkiye 3’üncü Ligi’nde grubumuzdan çıkarak play-in oynamaya hak kazandık. 30 Eylül’de Rize Yeşil Çay Spor Kadın Futbol Takımı ile 2’nci lige yükselmek için bir play-in mücadelesi vereceğiz. Bu münasebetle burada güzel bir uğurlama etkinliğimiz oldu. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, müdürlerimiz bizi yalnız bırakmadılar. Onların bize destek olmasıyla, sporcular ve yöneticiler olarak biraz daha motive olduk. Onların desteğini arkamızda hissederek gidiyoruz. Umarım başarılı olarak, Edirne’mizi orada en iyi şekilde temsil ederiz. Şimdiden takımımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Takım Kaptanı Ayşegül Yağar, Vali Sezer ve Belediye Başkanı Gürkan’a teşekkür ederek; “Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza burada oldukları için çok teşekkür ederim. İnşallah güzel bir galibiyetle onların yanına tekrardan geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Karaağaç Arda Spor, 30 Eylül Cumartesi günü saatler 14.00’ü gösterirken Rize Yeşil Çay Spor ile karşılaşacak. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu