Karakütük’ten “Dünya Sigarayı Bırakma Günü” mesajı

Sadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, 9 Şubat “Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ne istinaden bir mesaj yayınladı.

Karakütük mesajında; “Günümüzde pek çok kutlanan günler var. Bunların en önemlilerinden biri de 9 Şubat’ta kutlanan ‘Dünya Sigarayı Bırakma Günü’dür. Çünkü sigara, insana hiçbir faydası olmadığı gibi ekonomik ve sağlık açısından pek çok zararları olan bir şey.  Sağlık uzmanları, Nikotinin en yoğun bulunduğu ürün sigara olduğunu ve vücutta kanserden, kangrene, astıma vb. hastalıklara neden olan, sonucunda ölüme götürdüğünü ve sigaradan yılda ölenlerin sayısının 6 milyon olduğunu haber verir.  Günümüz dünyasında yüz milyonlarca insan ekmek parası bulamazken bir insanın günde sadece bir paket sigaraya 50-100 TL (Türkiye için) harcaması ne ile izah edilebilir” şeklinde konuştu.

Sigarasız bir yaşamın, gerçek özgürlüğün tadını çıkarmak olduğuna vurgu yapan Tezcan Karakütük, “Bugün, kendinize bir hediye verin ve sigaradan kurtulun” çağrısında bulundu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!