“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz”

CHP Edirne Merkez ilçe örgütleri tarafından Edirne Belediye Başkan Adayı’nın belirleneceği ön seçim öncesi parti üyeleri ile bir araya gelen Şükrü Ciravoğlu; “Edirne sosyokültürel, ekonomik ve demografik yapısıyla cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye laikliğe ve de hepsinden önemlisi Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kenttir. Bu sevgili halk burada dururken, karşımızda değil ittifak, duvar olsa, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, CHP Edirne merkez ilçe örgütü tarafından yarın gerçekleştirilecek olan Belediye Başkan Adaylığı ön seçimi öncesi, bugün kentteki bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda parti üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya, aday adaylığından çekilerek Ciravoğlu’na desteklerini açıklayan Av. Harika Taybıllı, Bülent Bacıoğlu ve Ayhan Murat Dursunoğlu da katılım sağladı.

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.49.08 1 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

“PROJE ÜRETEN İNSANLARIZ, HALK İÇİN BİR ŞEYLER ÜRETEN İNSANLARIZ”

Toplantıda konuşan Ciravoğlu, ön seçimin demokrasi adına olumlu bir şey olduğunun altını çizerek; “Bu toplantımızın amacı üyelerimizin bir bilgilendirme ve çalışma toplantısıdır. Asla bir şov toplantısı ya da bir miting tarzında toplantıyı düşünmedik. Bizler iş üreten insanlarız, proje üreten insanlarız, halk için bir şeyler üreten insanlarız. Bu nedenle sizlerle birlikte partimize ait konuları konuşacağız. Bizler açıklıktan ve şeffaflıktan yanayız. Çok kısa bir süre içerisine sıkışmış olan ön seçim ve aday belirleme takvimi sonucunda bugün son gününe gelmiş durumdayız. Elde olmayan nedenlerle geç açıklanan bir tabloyu çok kısa süre zarfında gerçekleştirmek ve 35 yıl sonra ilk defa Edirne’de CHP adayını belirlemek için ön seçim yapmak için yola çıktık. Bu demokrasi adına çok olumlu bir şeydir” dedi.

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.49.08 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

‘ÖNEMLİ OLAN AYAĞI KALKARAK, KOL KOLA HEP BİRLİKTE BİR DURUŞ SERGİLEYEBİLMEK’

Kırgınlıklara, anlaşmazlıklara ve farklılıklara rağmen kol kola duruşun önemine vurgu yapan Ciravoğlu; “Olayın başlangıcına iki ana konumuz vardı. Bir tanesi yarın yapılacak olan ön seçim diğeri ise 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim. Bununla ilgili olarak öncelikle ön seçim için hızla çalışmalarımıza başladık. Biz ekip olarak 2 yıldır partiye katkı sunmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalarımız var. Arkadaşlarımızla birlikte her türlü katkıyı vermeye çalıştık. Öne çıkardığımız bir unsur vardı. CHP’nin bütün unsurlarıyla bir bütün halinde önce ön seçime ardından da yerel seçime taşımaktı. Bu doğrultuda herkese kucak açtık. Taktir edersiniz ki bizlerden oluşan bir toplumda yaşıyoruz. Zaman zaman kırgınlıklar olabilir, küskünlükler olabilir, çatışmalar olabilir, siyasi ayrıntılarda farklılıklar olabilir, parti içerisinde siyasi yarışlar olabilir. Bunların hepsi doğaldır. Bunların sonucunda birtakım problemlerin olması kaçınılmaz bir şeydir. Kafamızı kuma görüp yok sayamayız. Ancak önemli olan buralardan ayağı kalkarak, kol kola hep birlikte bir duruş sergileyebilmek. CHP’nin bütünlüğünü ve gücünü sadece Edirne’ye ve topluma değil, bütün Türkiye’ye haykırabilmektir” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.49.09 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

‘YARIN YAPILACAK OLAN SEÇİMLE EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI’NI BELİRLEYECEĞİZ’

Ön seçimle Belediye Başkan Adayı’nı değil, Belediye Başkanı’nı belirleyeceklerini ifade eden Ciravoğlu; “Yarın bir ön seçim yapacağız. Sizler ve Merkez İlçede kayıtlı olan bütün üyelerimiz 5 aday adayından birisini tercih edecek ve belediye başkan adayımızı belirleyecekler. Burada bizim öne çıkarmak istediğimiz bir konu ise; yarın yapılacak olan seçimde, belediye başkan adayını değil, Edirne Belediye Başkanlığı yerel seçimini kazanacak adayı belirleyeceğimiz iddiasıdır. Bunun takdirini üyelerimize bırakıyorum. Sağ duyu ile, akılcı ve sakin düşünerek 31 Mart Yerel Seçimini kimle kazanacaksak ondan yana tercih kullanmalarını, asla ve asla başka kaygılarla ve kuşkularla oy kullanmamalıdır. Şimdiden hepinizin desteğini belirtmek istiyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.48.55 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Edirne’nin çağdaş, cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye, laikliğe ve Atatürk ilkelerine bağlı bir kent olduğunu kaydeden Ciravoğlu, karşılarında bir ittifak bulunmasının önemi olmadığını vurguladı; “İkinci bir konu ise; 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim. 35 yıldır sadece 5 yıl kaza dönemi diyebiliriz buna. Edirne Belediyesi’nde CHP’nin bayrağı dalgalanıyor. Bu sizlerle ve bizlerle oldu. Bu katkılarla partimiz bu günlere geldi. Kabul etmemiz gerekir ki hepimizin hataları olabilir. Bunların yanında bireysel değil de genele baktığımızda Edirne Belediyesi’nin, CHP’nin kimsenin burnunu kanatmadan, kimseyi ekmeğinden etmeden, hiç kimseyi mağdur etmeden gelmiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla bu durumu sürdürecektir. Hepimiz Edirne’de yaşıyoruz. Edirne, Türkiye’nin en çağdaş kentlerinden birisidir. Sosyali kültürel, ekonomik ve demografik yapısıyla cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye laikliğe ve de hepsinden önemlisi Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kenttir. Bu sevgili halk burada dururken, karşımızda değil ittifak, duvar olsa, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Güzel günler, aydınlık günler için yarın ön seçim sandığında buluşmak üzere hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” açıklamasını yaptı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.49.09 1 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.49.09 3 | Edirne Ahval Gazetesi
“Karşımızda değil ittifak, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!