Kayapa Şehitliği’ne yardım yolda

Edirne İl Genel Meclisi Nisan ayı 2’nci oturumunda AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez tarafından, Bursa Çekirge Alayı anısına, Merkez ilçeye bağlı Kayapa Köyü’ne yapılan, Kayapa Şehitliği’nin bakımsızlığı dile getirilmişti. Yaklaşık 6 ay sonra Ekim ayı toplantılarının 2’nci birleşiminde İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, şehitlik için ihalenin tamamlandığını ve yaklaşık 1 ay içerisinde şehitliğe yapılacak olan bakımın biteceğini ifade etti.

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının 2’nci birleşiminde gündem dışı söz alan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez, Bursa Çekirge Alayı anısına, Merkez ilçeye bağlı Kayapa Köyü’ne yapılan, Kayapa Şehitliği’nin bakımsız kaldığını dile getirmişti. Suiçmez; “Geçen yıl Kayapa Köyünde, Bursa Çekirge Alayı’nın Şehitliği’nin bakımı hakkında karar aldık. Ne yazık ki 1 yıl geçmesine rağmen, henüz bir şey yapılamamıştır. İl Özel İdaresi yetkilileriyle görüştüğümde ‘Parası hazır, her şey onaylandı, muhtarla görüşmek gerekiyor’ dediler. Şehitlik orada duruyor. Alt tarafı boya bakım yapılacak. Sayın Meclis Başkanım tarafından, konuya özel ilgi bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı. İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ise konuyla bizzat ilgileneceğini ve ihale dosyalarının hazırlandığını ancak ihaleye gerek olmadığını ifade etmişti.

Kayapa Sehitligine yardim yolda | Edirne Ahval Gazetesi
Kayapa Şehitliği’ne yardım yolda | Edirne Ahval Gazetesi

Meclis Başkanı Geçmiş, yaklaşık 6 ay sonra İl Genel Meclisi Ekim ayı 2’nci oturumunda Kayapa Şehitliği’nin ihalesinin tamamlandığını ve yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanabileceğini kaydetti. Geçmiş; “Kayapa Şehitliği’nin 2 gün önce ihalesi sonuçlandı. Dün de yer tespiti yapıldı. Tahmin ediyorum 1 ay içerisinde de Kayapa Şehitliği biter, şehitlerimize yakışır bir biçimde, biz de ziyarete gideriz diye umuyorum” dedi.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez de Meclis Başkanı Geçmiş’e teşekkürlerini iletti. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!