“Kaybettiğimiz büyükşehirleri tekrar kazanacağınız”

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman TİMBİR’in Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu. Toplantıda çeşitli açıklamalarda bulunan Yayman, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı hakkında iddialı konuştu.

Türk İnternet Medya Birliği(TİMBİR)’nin Yönetim Kurulu toplantısına katılan AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, 31 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler hakkında da konuştu. Yayman seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhur İttifakı tarihte görüşmemiş bir şekilde 31 Mart seçimlerine çok hazırlıklı, işi çok sağlam tutarak, hazırlanmıştır. Benim tezim odur ki Cumhur İttifakı Türkiye’de büyük oy patlaması yapacaktır. 14 Mayıs ve 18 Mayıs’ın sayısal ve siyasal üstünlüğünü eline alan ve psikolojik üstünlükle 31 Mart seçimlerine girecek olan Cumhur İttifakı Hatay’dan Ankara’ya tüm büyükşehirlerde üstünlük sağlayacaktır. Kaybettiğimiz büyükşehirleri tekrar kazanacağınız. Bunun tek bir şartı vardır o da çok çalışmaktır” dedi.

AK Parti’nin tek rakibinin AK Parti olduğunu belirten Yayman; “Büyükşehir belediye başkan adayını doğru tespit etmek yetmez, ilçe belediyesini, belediye meclislerini doğru tanzim etmemiz lazım. Ve çok çalışmamız lazım. Cumhur İttifakı’nın rakibi yine kendisidir. AK Parti’nin rakibi yine AK Parti’dir. Bizim Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tekrar belediyelerimizi AK Belediyecilik ile buluşturmamız lazım. Mevsimlik milliyetçilerin dönemi sona ermiştir. Belediye başkanlığını yarı zamanlı bir iş olarak görenlerin zamanı sona ermiştir. Milletimize hizmet etme yolunda daha çok çalışmamız lazım. Bizim işimiz hizmet, gücümüz milletimiz” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!