Kemik erimesine iğde çekirdeği tozu önlemi

Özellikle 45 yaşından sonra ve kadınlarda daha sık görülen kemik erimesi hastalığı, romatizma ve eklem ağrısı gibi hastalıkları önlemek isteyen vatandaşlar, iğde çekirdeği tozuyla şifa buluyor. Edirne’de bir baharatçı dükkanı işleten Ayşe Neşe Açar, iğde çekirdeği tozuna ilginin yoğun olduğunu belirtirken, tozun kilogram fiyatının 450 lira olduğunu bildirdi.

Kemik erimesi, romatizma, eklem ağrısı gibi rahatsızlığı bulunan vatandaşlar iğde çekirdeği tozuyla şifa buluyor. Edirne’de bir baharatçı dükkanı işleten Ayşe Neşe Açar, iğde çekirdeği tozunun faydalarını basın mensuplarına anlattı.

‘KEMİK ERİMESİ, ROMATİZMA, EKLEM AĞRILARI, KALP VE DAMAR RAHATSIZLIKLARINA ŞİFA’

İğde çekirdeği tozunun, sabah akşam günde iki defa su veya sütle bir tatlı kaşığı kadar kullanıldığını dile getiren Açar; “İğde tozunun birçok faydası var. Kemik erimesi, romatizma, eklem ağrıları, kalp ve damar rahatsızlıklarında şifa bulunan bir tozdur. Sabah akşam günde iki defa olacak şekilde ister suyun içine bir tatlı kaşığı atarak kullanıyorsunuz; isterseniz de bir bardak ılık sütün içine bir tatlı kaşığı atarak kullanabiliyorsunuz” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 09 at 15.56.15 | Edirne Ahval Gazetesi
Kemik erimesine iğde çekirdeği tozu önlemi | Edirne Ahval Gazetesi

‘VATANDAŞLAR KEMİK ERİMESİNİ ÖNLEME AMAÇLI KULLANIYOR’

Açar, orta yaş ve yaşlı vatandaşların iğde çekirdeği tozuna yoğun ilgi gösterdiğini belirterek; “Vatandaşlarımızdan talep çok fazla. O yüzden afişimizi vitrinimize astık. Çoğunlukla orta yaşlı kemik ve eklem ağrıları olan vatandaşlarımız kullanıyor. Kemik erimesi başlangıcı olanlar ya da önleme amaçlı olarak iğde tozunu kullanıyor” şeklinde konuştu.

İĞDE ÇEKİRDEĞİ TOZUNUN KİLOSU 450 LİRA

İğde çekirdeği tozunun fiyatları hakkında da bilgi veren Açar; “İğde tozunun kilosu 450 lira. Bunu 100 gram, 250 gram gibi istenilen miktarlarda da verebiliyoruz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 09 at 15.56.15 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Kemik erimesine iğde çekirdeği tozu önlemi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 09 at 15.56.16 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Kemik erimesine iğde çekirdeği tozu önlemi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!