Keşan kolları sıvadı, Edirne Belediyesi’nde adım yok

Can dostları için Pet Mezarlığı yapılıyor

Keşan Belediyesi, hayata gözlerini yuman can dostları için pet mezarlığı projesini hayata geçireceklerini duyurdu. Edirne Merkez ilçede ise, Belediye Meclisi’nde 2021 yılı Nisan ayında getirilen hayvan mezarlığı önergesi oy birliği ile kabul edilse de şehirde bu projeyle ilgili henüz bir adım atılmadı.

Edirne ilinde belediye tarafından yapılacak olan ilk hayvan mezarlığı unvanını da taşıyan pet mezarlığı projesi, Keşan Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Hayata gözlerini yuman can dostlarını, gömmek isteyen fakat gömmeye uygun bir mezarlık bulamayan Edirneliler, hazırlanacak olan projeyle birlikte sonsuzluğa uğurladıkları can dostlarına bir mezarlık yapabilecekler. Projeyi hayata geçireceklerini duyuran Keşan Belediyesi; “Olmayanı yapıyoruz, Pet Mezarlığı Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Can dostlarımıza gereken değeri veriyor, sadece hayattayken değil kaybettiğimizde de kıymetini gösteriyoruz.  Belki de yıllarca bizlere arkadaşlık eden patili dostlarımız hayata veda ettikten sonra da ziyaret edip anabileceğiz” ifadelerine yer verdi.

Diğer yandan, Edirne Belediye Meclisi’nin 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda, can dostları olan evcil hayvanlarının, kimseye bir hastalık bulaştırmadan hijyenik bir şekilde defnedilmesini ön gören önerge teklifi getirilip, oy birliği ile kabul edilse de, kabul edilen teklifle ilgili hala bir adım atılmadığı görüldü. Damla GÖÇ AKYÜZ

Screenshot 2 20 | Edirne Ahval Gazetesi
Keşan kolları sıvadı, Edirne Belediyesi’nde adım yok | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 3 9 | Edirne Ahval Gazetesi
Keşan kolları sıvadı, Edirne Belediyesi’nde adım yok | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 4 4 | Edirne Ahval Gazetesi
Keşan kolları sıvadı, Edirne Belediyesi’nde adım yok | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!