Keşan Ticaret Borsası’na TOGG

Keşan Ticaret Borsası, yeni hizmet aracı TOGG’a kavuştu. Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmettin Kaymaz, İstanbul’dan teslim aldığı TOGG’u Keşan Kaymakamlık bahçesine getirdi. Açıklamalarda bulunan Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, mutluluğunu dile getirerek, TOGG’un Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Yerli otomobil TOGG, Keşan Ticaret Borsası’na hizmet aracı olarak getirildi. Keşan Hükümet Konağı’na getirilen TOGG, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve protokol üyelerinin huzuruna çıkarıldı. Keşan Ticaret Borsası sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Yerli ve milli aracımız TOGG’u Keşan’a getirdik. Borsamızın hizmet aracı olarak kullanacağı TOGG T10X akıllı cihazımızı Keşan’a getirdik. Borsamız Meclisi olarak, yerli ve milli aracımız TOGG’u Borsamıza ve Keşan’ımıza kazandırmaktan dolayı gururluyuz. Yönetim Kurulu Başkanımız Necmi Kaymaz ve Borsamız Meclisi ile birlikte hükümet konağımızın önünde Keşan Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz ve değerli protokolümüzün huzurunda aracımızı görücüye çıkardık. Bu vesile ile birlikte birkez daha Türkiye’nin otomobilini ülkemize kazandıran ve bu gururu bizlere yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yerli otomobil üretmenin uzun yıllardır hayalleri olduğunu belirtti ve gururunu dile getirdi. Aksal; “Hayırlısı olsun. Keşan’ımıza da geldi. Hani bazıları ‘TOGG nerede? Fabrikası yok’ diye. TOGG artık Keşan’da. İnşallah artık bütün ülkenin, en ücra köşesine kadar, en Kuzey’den en Güney’e, Edirne’den Hakkari’ye kadar TOGG yollarlar. Gururumuz, yerli otomobilimizi üretmek, tabi çok uzun yıllardır hayalimizdi bizim. Türkiye yüzyılında yerli otomobilimizi ürettik” şeklinde konuştu.

Keşan Ticaret Borsası Necmi Kaymaz, aracın Keşan’a hayırlı olmasını diledi. Kaymaz; “Bu aracın imalatı TOGG’un Gemlik’teki fabrikasında yapılıyor. Tüm vatandaşlardan ricam, kimse negatif bir şey üretmesin. Bu araçlar gerçekten de Gemlik’teki fabrikada üretiliyor. Biz de Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak, TOGG’un da iştiraklerindeniz. Yarım saat içerisinde yüzde 80 şarja varıyor. Akıllı bir şarj sistemi var. Konfor, diğer araçlarda olduğu kadar TOGG’da da var. Bir Türk vatandaşı olarak, çok mutlu ve gururlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yollarda, sokaklarda ve caddelerde artık Türkiye’nin ürettiği kendi aracı var. Ben bu aracın öncelikle Keşan Ticaret Borsası’nın tüm üyelerine, meclis üyesi arkadaşlarımıza, Keşan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yine İpsala Borsası da aracını teslim aldı. İpsala’ya da hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve diğer paydaşlara ülkem adına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu