Keşan’a Serkan Çağrı heykeli

Keşan Belediyesi, Keşanlı ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı’nın heykelini kentteki bir caddeye konumlandırıldı. Heykel önünde konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Kıymetli olan, bir insanın hakkını yaşarken teslim etmektir.  İşte bugün bir hakkı teslim ediyoruz” dedi.

Ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı’nın heykeli memleketi Keşan’ın caddesine konumlandırıldı. Keşan Belediyesi’nce heykeli dikilen sanatçı Çağrı, açılış törenine ailesiyle katılım sağladı. Heykel önünde konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Gururumuz Serkan Çağrı’nın heykeli kurtuluş caddemizin en güzel yerine konumlandırdık. Keşan‘ın bağrından çıkan Dünyaca Meşhur Klarnet Virtiözü, Keşan’ın gururu, değerli hemşerimiz, Sevgili kardeşimiz Serkan Çağrı heykelinin önünde buluştuk. Bizler övgüleri hep uzaktan yaparız. Bir şeyin değerini yokken anlar, kıymetini gidince biliriz.  Kıymetli olansa, bir insanın hakkını yaşarken teslim etmektir.  İşte bugün bir hakkı teslim ediyoruz. Bu toprakların bir değeri olan Serkan Çağrı’yla gurur duyuyoruz, sanatıyla göğsümüzü kabarttığı için onu hepinizin huzurunda kutluyoruz. Sanatçısıyla gurur duyan bir belediye olarak, sanatçısının heykelini de yapmakla gurur duyuyoruz” dedi.

Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ise, memleketi Keşan’da heykelinin dikilmesine karşılık duygulandığını belirterek; “Bunu yaşarken görmek, büyük gurur verici. Bu Keşan’ın sanata ve sanatçıya verdiği değerin tüm dünyada yankı bulacağı bir sembol” diye konuştu.

Konuşmaların ardından heykel önünde hatıra fotoğrafları çekildi. Haber Merkezi

Screenshot 1 78 | Edirne Ahval Gazetesi
Keşan’a Serkan Çağrı heykeli | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 2 38 | Edirne Ahval Gazetesi
Keşan’a Serkan Çağrı heykeli | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!