Keşan’da protokol krizi

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, ilçede düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarındaki protokolde özensizlik olduğunu ifade ederek, tepkisini dile getirdi. Çakır, “30 Ağustos Zafer Bayramımıza yakışır bir şekilde olmadığını protokolde eşit davranılmadığını tekrar belirterek Keşan halkına yakışır bir bayram yaşamadığımızı düşünüyoruz” dedi.

Keşan’da 30 Ağustos protokolüne ‘özensizlik’ tepkisi

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına istinaden Keşan’da düzenlenen bayram töreninde Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı protokolde özenli davranılmadığını iddia etti. İlçe parti başkanlığınca yapılan açıklamada; “26 Ağustos 1922 tarihinde Büyük Taarruz ile Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının tüm savaş tarihlerindeki taktikleri alt üst eden bir savaş planı ile 30 Ağustos 1922 tarihinde büyük zafer yaşadığımız ve 101. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın Keşan’daki töreninde 100 yıllık partimize protokolde gerekli özen ve önemin gösterilmediğini gördük. Bunu da yetkililere törenden önce ilettik. Ancak uyarılarımızın dikkate alınmadığını gördüğümüz için Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır şekilde Keşan İlçe Başkanımız Anıl Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Beğendik Belediye Başkanımız Muhammet Örnek ile protokol bölümü dışında halkın içinde bayram törenini seyretti” ifadelerine yer verildi.

CHP Keşan İlçe Başkanı’nın protokolde değil vatandaşlarla birlikte bayramı izlediği belirtilen açıklamada; “Bayram başladıktan sonra görevlilerin İlçe Başkanımız Anıl Çakır’a “Paşanın eşi gelmedi, gelin sizi onun yerine alalım” demeleri üzerine İlçe Başkanımız Anıl Çakır, “Ben Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe başkanıyım. O yüzden Zafer Bayramımızı halkla beraber izlemek istiyorum” dedi. Öte yandan Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi nedeniyle hem çelenk sunma hem de bayram töreninin hazırlıklarının 30 Ağustos Zafer Bayramımıza yakışır bir şekilde olmadığını protokolde eşit davranılmadığını tekrar belirterek Keşan halkına yakışır bir bayram yaşamadığımızı düşünüyoruz. Partimiz her zaman adaleti, eşitliği ve toplumsal birlikteliği simgeler. Dolayısıyla, protokoldeki yerimizin bu değerleri yansıtması büyük bir önem taşır. Gelecekteki etkinliklerde, tüm temsilcilerimizin eşit şekilde değerlendirildiğinden emin olmamız, partimizin itibarı ve toplumsal etkisi açısından hayati bir önem taşır” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu