Kırklareli’nde sel can aldı

İğneada kuvvetli yağışın ardından meydana gelen sel felaketini yaşadı. Meydana gelen selde 5 kişi hayatını kaydederken, kaybolduğu tespit edilen 1 kişiyi bulmak üzere çalışmalar başlatıldı. Edirne Valisi Yunus Sezer basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Edirne’den Kırklareli’nde meydana gelen sel felaketine ekip gönderildiğini belirtti.

Kırklareli’nde gerçekleşen sel felaketinde, 5 kişi hayatını kaybetti.

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada’da Salı günü sabah saatlerinde başlayan ve saatlerce devam eden kuvvetli yağış sel felaketine sebep oldu. Meydana gelen yağışla birlikte dereler taştı, seller meydana geldi. Yaşanan felaketten dolayı birçok vatandaş ve hayvanlar zor anlar yaşadılar. Bölgede bulunan bungalov evleri, ağaçlar sele kapılıp sürüklendiler. Sele kapılan 5 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de kayboldu.

Felaketle birlikte bölgeye AFAD, Sahil Güvenlik, jandarma, Türk Silahlı Kuvvetleri, Özel İdare ve karayolları ekipleri sevk edildi. Edirne’den AFAD il müdürü ve ekibinin de bölgede görevlendirildiğini bildiren Edirne Valisi ve aynı zamanda eski AFAD Başkanı Yunus Sezer; “Yakından takip ediyoruz. Dün itibariyle Edirne’de dâhil olmak üzere AFAD başkanlığımız tarafından sarı uyarı verilmişti. Maalesef uyarıların ardından Kırklareli İğneada taraflarında sel felaketi meydana geldi. Hayatını kaybeden ve arama çalışmalarının devam ettirildiği kayıp vatandaşlarımız var. Hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dilerim. Edirne’den destek gönderdik. AFAD İl müdürümüzü ve ekibini arama kurtarma çalışmalarına eşlik etmesi amacıyla, bölgede görevlendirildi. Şuan bölgede çalışmalara katılım sağlıyorlar” dedi.

Sosyal medya hesabından yaşanan sel felaketiyle ilgili gelişmeleri aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise; “Kırklareli’ndeki sel olayına ilişkin yoğun bir çabayla sürdürdüğümüz arama kurtarma çalışmalarında canımızı yakan kayıplarımız var. Maalesef, İstanbul Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesinde görevli Anestezi Asistanı Doktor arkadaşımız Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar’ın cansız bedenlerine ulaşıldı. Her kayıp çok üzücü. Şifa dağıtan elin kaybı da öyle oldu. Kayıp vatandaşımız Ahmet Baki Şimşek için ise arama kurtarma çalışmaları 890 kişilik ekiple devam ediyor. Yaralı olarak kurtarılan 3 hastamızdan Kerem Şimşek; yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı. Daha önce Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alınan Mila ve babası Hüseyin Duman’ın genel durumları iyi. Bugün taburcu olmaları planlanıyor. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu