“Kırmızı kazak saltanatını bitireceğiz”

Edirne Merkez İlçe Başkanı iken geçtiğimiz günlerde istifa ederek yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Önder Özcan, dün parti il binasında düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını resmen duyurdu. Özcan yaptığı açıklamada, “Bu kırmızı kazağın saltanatını hep birlikte kaldıracağımızın inancını taşıyoruz” dedi.

2004 yılından günümüze AK Parti’de siyasi hayatını devam ettiren ve son olarak da AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Önder Özcan, basın mensupları ve partililerle bir araya gelerek belediye başkanlığı aday adaylığını resmen duyurdu. Açıklama yapan Özcan; “2004 yılından başlayan süreç ile belediye meclis adaylığım oldu. Daha sonra merkez ilçe başkan adaylığı için Ankara’ya gitmiş bir kardeşinizim. Yıl 2020 merkez ilçe başkanı oldum. Her seçilen İl Başkanımızla, İl Genel Meclis üyelerimiz ile tüm atanmışlar ile ağabeyli kardeşli siyaset yaptık. Bu dava hizmet etmekten onur ve şeref duydum. 2004 seçimlerinin ardından merkez ilçe başkan yardımcılığı, 209-2014 döneminde belediye meclis üyeliği, 2014 yılından sonra il başkan yardımcılığı ve 2020’de Merkez İlçe Başkanlığı ile taçlandırılmış bir siyasi hayatım oldu” diyerek siyasi hayatını anlattı.

“BU KÖTÜ REKLAMI DÜZELTECEĞİZ”

Belediye meclis üyeliğinden bu güne kadar Edirne’de belediyecilik anlamında hiçbir şey yapılmadığını vurgulayan Özcan; “Bu birikim ile özellikle kendimizi hazır görüp bu kutlu şehrimize, Osmanlı’ya bir asır başkentlik yapmış bu şehrimize aday adayı olma şerefine nail oldum. Kendimizi hazır hissettik. Şimdiden hepimiz hakkında hayırlı olmasını temenni ederim. 2004 belediye meclis üyeliğim zamanından 2024’e kadar gelen Edirne’mizin seçim döneminde hiçbir şey değişmedi. Hala yolu, kaldırımı, altyapıyı konuşan bir Edirne ile karşı karşıyayız. Bu Edirne’mize ve dünyaya olan bir ayıptır. Kısmet olursa el birliği ve yüreğimiz ve ekibimizle bu kötü gidişatı, bu kötü reklamı düzelteceğiz” diye konuştu.

Kırmızı kazak göndermesi de yapan Önder Özcan; “2004’te tuvalet sorunu vardı; otopark sorunuydu 2024 yılına geldik hala aynı sorunlar var.  Bu sorunların konuşulmadığı 20 yıllık, 50 yıllık planlarla hareket edecek bir belediye yerine hala “kırmızı kazaktan” bahsedilen, hala asfalt yaptım diyen, “Yeni İmaret’te çöpünüzü kaldırdım daha neyinizi yapayım” diyen zihniyetle karşı karşıyayız. İnşallah hep beraber güç birliğinle inanarak bu zihniyeti, bu kırmızı kazağın saltanatını hep birlikte kaldıracağımızın inancını taşıyoruz. Aday olursak birçok projemiz var; doğru ekip ve doğru inançla hep birlikte ve farklı projelere imza atarak bir Edirne Belediyesi’ne kavuşmak dileği ile” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 11 15 at 17.03.03 - Edirne Ahval Gazetesi
“Kırmızı kazak saltanatını bitireceğiz” - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 15 at 17.03.00 - Edirne Ahval Gazetesi
“Kırmızı kazak saltanatını bitireceğiz” - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu