Köy okullarında trafik eğitimine devam

İpsala’ya bağlı Hacıköyü İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekipleri, öğrencilere trafik konusunda genel bilgilendirme, yaya kuralları, servis araçlarının kullanımı ve yayaların trafikteki hareket tarzı konularında eğitim faaliyeti gerçekleştirdi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması, can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından İpsala’ya bağlı Hacıköyü İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrencilere trafik konusunda genel bilgilendirme, yaya kuralları, servis araçlarının kullanımı ve yayaların trafikteki hareket tarzı konularında trafik bilgilendirmesi eğitimi yapılarak boyama kitabı dağıtıldı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!