Köylerde siber eğitimi

İpsala’ya bağlı Paşaköy ve Korucu köylerinde bulunan vatandaşlara yönelik Edirne İl Jandarma Komutanlığı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından siber farkındalık, güvenli internet kullanımı, tarım aleti dolandırıcılığı, sosyal medya kullanımında dikkat edilecek hususlar gibi konularda bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan Siber suç farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri kapsamında; İpsala’ya bağlı Paşaköy ve Korucu köylerinde bulunan vatandaşlara yönelik; siber farkındalık, güvenli internet kullanımı, tarım aleti dolandırıcılığı, sosyal medya kullanımında dikkat edilecek hususlar konuları hakkında bilgilendirme faaliyeti icra edildi ve konu ile ilgili vatandaşlarımıza görsel içerikli broşür dağıtıldı. Haber Merkez

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!